2021-07-13

B divizionas. Čempionų paraiška: nepramušami ir nenugalimi

Po 8 turo diviziono turnyro lentelėje turime vienvaldžius lyderius – FK Alytis komandą. Kol kiti pretendentai ir favoritai barstė taškus, rikiavo pergales ir pralaimėjimus, pernykščiai čempionai patyliukais tvarkė savo reikalus, rinkosi taškus ir nūnai atsidūrė ten, kur finišavo 2020-aisiais – pačioje viršūnėje. 

Tačiau 8 turai – dar anaiptol ne kelio pabaiga, o 2021-ųjų divizionas toks intensyvus, kovingas ir nenuspėjamas, kad nei viena komanda negali būti rami dėl savo ateities. Ir juo labiau –  padėties turnyro lentelėje.

REZULTATAI.SMŪGIS. Pirmoje turo dalyje akis į akį stojo FK Alytis ir FK Riešė. Kaip ir buvo galima tikėtis, kova buvo labai kieta, atkakli, bet nerezultatyvi. Tiesą sakant, Riešė paskutiniuose turuose parodė, kad būtent tokio pobūdžio rungtynėse ji gali labai gerai jaučiasi ir gali laimėti įmušusi 2-3 įvarčius.

Tačiau šį kartą neįmušė nei vieno, nors turėjo bene pajėgiausią savo sudėtį. Vietoje įvarčių Riešė prisirinko įspėjimų – net 3 vieneriose rungtynėse. Ir nors bent jau statistika sufleruoja, kad žaisdami mažumoje riešininkai neprasileido, tačiau ir užpulti turint vienu žaidėju mažiau bent 8 minutes iš 50-ies – misija labai sudėtinga.

Tuo metu Alytis čempionato eigoje rodė savo puolimo potencialą, bet nelabai rūpinosi gynyba. Bent jau iki 6 turo, kai staiga pernykščių diviziono nugalėtojų vartus papuošė įspūdinga spyna. Ok, 0 praleistų su Žalia Raudona – dar gal ir nestebina. 0 praleistų su Eksperimentu – jau įdomiau. O visiškas 0 praleistų su Rieše – čia jau rimta. 

Juo labiau, kad šiose rungtynėse Alytis vėl vertėsi be Ramūno Radavičiaus ir Aivydo Ruškio. Nebuvo ir vartininko Meirūno Olišausko, nebuvo ir komandos atakų dirigento Edgaro Baryso. Tačiau į vartus sugrįžo nuo EURO 2020 transliacijų pulto atsiplėšęs Mykolas Adamavičius, visame ketvirtyje siautė Augustas Trinkūnas, buvo ir startinis septynetas, ir solidus rezervas, o svarbiausia, buvo Benas Paulėkas, pramušęs vienintelį rezultatyvų smūgį. 

NUOMONĖ. Tiesa, anot nugalėtojų ekipos vartus saugojusio M. Adamavičiaus, tas vienas įvartis nieko nepasako apie rungtynių pobūdį ir komandų pajėgumą. „Buvo labai geras priešininkas, rungtynės buvo apylygės, galėjo baigtis ir mūsų, ir jų pergale. Buvo daug kovos, daug emocijų, geltonų kortelių, bet esu patenkintas, kad nors mums žaidimas ir nėjo taip, kaip mes norėjome, bet mes vis tiek sugebėjome laimėti. Mano galva, geriau su geru varžovu laimėti 1:0, nei su prastu – 5:0“, – konstatavo Mykolas.
 

Po dviejų minimalių pergalių minimalią nesėkmę patyrusi Riešės komanda su 15 taškų kraičiu stabtelėjo 4-oje divizono pozicijoje. Tuo metu penktą pergalę iš eilės iškovojęs ir 19 taškų susirinkęs Alytis įsitvirtino 1-oje vietoje. Ir, anot M. Adamavičiaus, visai neprieštarautų šioje vietoje sezoną užbaigti. 

„Mums visos sezono pradžios tradiciškai būna sunkios, reikia laiko įsivažiuoti. Tiesa, šį kartą neprireikė trijų pralaimėjimų, užteko vieno. Bet tai dar nieko nereiškia. Nei mes labai gerai žaidžiame, nei mūsų forma super gera. Tiesiog imame taškus net ir nežaisdami gerai, – pastebėjo M. Adamavičius. – Bet divizionas šiais metais labai sustiprėjęs, yra daug labai pajėgių komandų. Pernai tokios buvo 3-4, o šiais metais – 6-7 komandos gali ir nori kautis dėl medalių. Galvoju, kad dar bus daug reikalų ir bus daug sunkiau nei pernai iškovoti tuos medalius.“

PAKILIMAS. Taip pat kaip ir Alytis nepastebimai į viršų kyla VU MIF komandos vėliava. Ir nors ta vėliava vis dar tik 6-oje vietoje, tačiau nuo 2-os ją skiria vos taškas.

Tiesa, verta pastebėti, kad šį kartą pergalė studentams nesidavė taip jau lengvai. Nors formaliai FK Eksperimentas pagal surinktų taškų kraitį priskirtinas diviziono autsaideriams, bet savo ambicijomis ir žaidimo lygiu drąsiai gali kibti į atlapus ne tik vidutiniokams, bet ir prentendentams į lyderius. Kibo ir šį kart. Tik, kaip jau ne kartą nutiko šį sezoną – ne iki galo išsilaikė.

Studentai įmušė anksti, bet persvaros neišlaikė. Pirmame kėlinyje Eksperimentas lygino net du kartus, o antro kėlinio pradžioje po antrojo Artur Serikov įvarčio net ir išsiveržė į priekį 3:2. Tad galiausiai lyginti teko VU MIF komandai – ir ji ne tik palygino, bet ir 38 min. po Nedo Suoko tikslaus smūgio dar kartą išsiveržė į priekį. Kaip paaiškėjo – trečią ir paskutinį kartą.

Beje, įdomu, kad po rungtynių ne visi VU MIF komandos nariai suprato, jog rungtynės baigėsi ne lygiosiomis, o jų pergale. Kai kurie apie tai sužinojo tik gurkšnodamoi gaiviuosius gėrimus. Bet, šiuo atveju tikrai tinka pasakymas – geriau vėliau, nei niekada.Tad VU MIF gali pelnytai džiaugtis antre pergale iš eilės, o Eksperimento komandai belieka ramintis, kad po trijų pralaimėjim, 9-ame ture jų pagaliau laukia pergalė.

STAIGMENA. Visai gali būti, kad kitame ture pergalė laukia ir Žalia Raudona komandos. Kita vertus, pergalė visai realiai galėjo nutikti ir šiame ture. Nors Žalia Raudona praėjusį ketvirtadienį Fanuose susitiko su vienais iš diviziono favoritų – Prima Line, nors jų gretose nebuvo nei vieno Vilnius Football Academy trenerio, nors ji pirma prasileido įvartį, tačiau pademonstravo tvirtą charakterį, du kartus lygino rezultatą, o 41 min. po Dominyko Junčos smūgio neti išsiveržė į priekį.

Ir nors 47 min. rezultatyviausias diviziono žaidėjas Žydrūnas Germanas rezultatą išlygino, tačiau net ir išsprūdusi pergalė nenuliūdino ŽR komandos. Džiaugsmo ir pasitenkinimo buvo beveik tiek pat, kaip ir nugalėjus Novovileisk, ir gal tik kiek mažiau, nei išplėšus pergalę prieš Riešės komandą.

Rungtynių įrašas:

MINTYS. „Antrame kėlinyje turėjome vieno įvarčio persvarą beveik iki paskutinės minutės, manau, kad galėjome pasiimti pergalę. Nors rungtynės tikrai buvo permainingos, dinamiškos, laimėti galėjo bet kuri komanda. Žinojome, kad neturėsime savo lyderių, bet to nesureikšminome. 

Susirinko ne pirmus metus drauge žaidžiančių futbolininkų branduolys, turėjome gan ilgą atsarginių suolo, galėjome dažnai keistis, tad jautėme, kad šiose rungtynėse tikrai galime kautis dėl taškų. Pritrūko šiek tiek sėkmės, antrame kėlinyje neišnaudojome savo progų, išėjimų prieš vartininką. Kita vertus, pirmame kėlinyje Prima Line turėjo daugiau šansų, tikrino ir mūsų vartų virpstų tvirtumą“, – teigė Žalia Raudona komandos senbuvis Augustinas Trinkūnas.


Jei Žalia Raudona džiaugėsi lygiosiomis, tai Prima Line, net ir išgelbėjusi tašką, didelio pagrindo džiaugsmui neturėjo. Tai ir suprantama, nes komanda 7 ture net 5:0 susitvarkė su Novovileisk, tad neabejotinai turėjo pagrindo manyti, kad su Žalia Raudona pergalė bus paimta privalomu būdu. Bet neišdegė. Tam įtakos galėjo turėti ir faktas, kad ketvirtadienį Prima Line puolėjas Almantas Tamulionis net 4 įvarčiais baudė varžovus Vasaros futbolo lygoje, o į MFL rungtynes neatvyko. Galimai, buvo manoma, kad komanda susitvarkys ir be jo. Paaiškėjo, kad ne viskas taip paprasta.

STABILIAI. Gerokai paprasčiau viskas buvo MSC ir WorldOne United rungtynėse. Abi komandos nespindėjo susirinkimu, ant rezervo turėjo tik po 1 žaidėją, bet galiausiai paaiškėjo, kad aikštėje esančių WOU komandos žaidėjų lygis yra šiek tiek aukštesnis, o komandiniai ryšiai ir susižaidimas – geresni.

Pirmame ir antrame kėliniuose WOU žaidėjai į MSC vartininko Juliaus Kiverio ginamus vartus pasiuntė po du kamuolius, o realiai – tiesiog išnaudojo progas, kai MSC gynyba savo vartininką paliko ant sušaudymo ir be didesnių trikdžių pasiėmė pelnytą pergalę. Beje – jau trečią iš eilės. Tokiu būdu WOU priartėjo prie pirmojo šešeto komandų, o nuo antros vietos ją skiria vos 3 taškai.

Vis dėlto, kilti dar aukščiau WOU ekipai bus labai sudėtinga, nes po trijų rungtynių atkarpos, kai buvo patikrintos Volcano, Žalia Raudona ir MSC komandos, laukia analogiška atkarpa su FK Alytis, FK Vilniečiai ir SFK Novovileisk ekipomis. Ir iš šios trilogijos išpešti bent tašką gali būti pernelyg ambicingas planas.

Deja, taškai absoliučiai nešviečia ir MSC komandai, nes jos taip pat laukia favoritai – Novovileisk, Prima Line ir Vilniečiai. O žinant, kad komanda dėl traumos neteko Justino Celencevičiaus, kad jai kol kas tik dvejose rungtynėse padėjo rezultatyviausiu žaidėju tapęs Laimis Misiūnas, ir kad ši komanda apskritai dar nei vienerių rungtynių nesužaidė ta pačia sudėtimi, kalbėti apie taškus apskritai nėra prasmės.

BE PROBLEMŲ. Bene lengviausią vakarą Fanuose praėjusį ketvirtadienį apturėjo FK Vilniečiai. Į mačą su FK Volcano jie susirinko beveik dviem sudėtimis, turėjo du vartininkus, turėjo po diskvalifikacijos grįžusį Viačeslavą Rodevič, o prieš tai dar nepervargo ir Vasaros futbolo lygos rungtynėse.

Kad būtų dar lengviau pasistengė ir Volcano, delegavusi į mačą vos 7 žaidėjus. Ir nors pastarieji kovėsi negailėdami nei savęs, nei varžovų, bet išvengti pralaimėjimo neturėjo jokių šansų. 16 min. po Daniel Guleckij ir Ruslan Tamilin įvarčių Vilniečiai pirmavo 2:0 ir nors visas likusias minutes taip pat daugiausiai praleido varžovų aikštės pusėje, tačiau iš esmės pernelyg nepersistengė medžiodami įvarčius. Kai 39 min. R. Tamilin pelnė savo trečią, o komandos – ketvirtą, Vilniečių ekipos vadovai pasiūlė jam atvėsti už šoninės linijos ir leisti pažaisti kitiems. 

Taip va visi ir pasižaidė. Galiausiai net ir Volcano rado progą savo garbės įvarčiui, tad galima sakyti, kda visi liko daugiau ar mažiau patenkinti. Volcano – su įvarčiu, Vilniečiai – su pergale ir dar vienu žingsniu link pirmojo šešetuko. Nuo 4-6 pozicijas užimančių komandų Vilniečius nūnai skiria tik 3 taškai. O ir nuo pačios viršūnės – tik 7. 

PARAIŠKA. Kad į viršūnę užkopti lengviau anei kad joje išsilaikyti – gali paliudyti International Vilnius. MFL debiutantai sezoną pradėjo demonstruodami unikalų sugebėjimą išlipti sausiems iš visokiausio dydžio balų, kitaip sakant – išplėšti taškus ir pergales atsilikinėjant.

Bet po to, kai 6 ture MSC nesusirinko, o IV pelnytai pasiėmė 3 taškus be kovos, reikalai pasikeitė. 7 ture FK Riešė kiek neplanuotai parodė, kad International Vilnius irgi yra įveikiama komanda. O 8 ture SFK Novovileisk tai patvirtino 5 įvarčiais prieš 2. 

Tas pats Novovileisk kolektyvas, kuris 7 ture nesuprantamai 0:5 pralaimėjo Prima Line komandai, po savaitės taip pat įtikinamai susidorojo su lyderiais International Vilnius. 

Be abejo, ne viskas buvo taip paprasta. Ir anaiptol tai nebuvo vienos krypties eismas. Tiek Naujosios Vilnios, tiek ir Tarptautinio Vilniaus futbolininkai turėjo progų, tačiau į vienus vartus kamuolys ėjo kiek lengviau, o į kitus – su labai dideliu nenoru. O juk galiausiai laimi tie, kurie įmuša daugiau įvarčių.


SFK Novovileisk ekipos paskyroje Facebook prie rungtynių aprašymo buvo pastebėta šauni sentencija: „į aikštę žengėme ne lošti, o kovoti“. Šiaip jau kovoti mėgsta ir International Vilnius futbolininkai, bet šį sykį jų kovingumą šiek tiek ribojo trumpesnis atsarginių žaidėjų suolelis, tikėtina, kad jėgų nepridėjo ir kai kurių futbolininkų apšilimas Vasaros futbolo lygoje. Bet kuriuo atveju, Novovileisk laimėjo pelnytai, ir nors IV atstovas ryšiams su Apžvalgininku Valerij Krasockij po rungtynių varžovams turėjo priekaištų dėl jų požiūrio ir kalbų, tačiau žaidimo prasme pasiteisinimų nebuvo.

Tai patvirtino ir Novovileisk ekipos vardu į akistatą su MFL LIVE transliacija stojęs Marijan Nevedomskij: „Davėm gerą kovą, tikrai labai stengėmės, nes po praėjusiame ture nutikusio pralaimėjimo labai norėjome įrodyti sau ir kitiems, kad tai tebuvo nesusipratimas. Po Joninių nebuvom nusiteikę rimtai kovai. O dabar kapojomės nuo pirmos iki paskutinės minutės. Norėjosi kuo daugiau įmušti, bet ne viskas pavyko. Kita vertus, svarbiausia, kad laimėjome. Pas mus visi labai mėgsta žaisti, gausiai renkasi, visi labai nori padėti komandai, siekti pergalių. Ir kol kas viskuo esame patenkinti.“


Ir tikrai, ko čia liūdėti. 8 turai, 15 taškų, vos taškas nuo International Vilnius ir Prima Line, vos 4 taškai nuo FK Alytis. Visa kova dar prieš akis.

STATISTIKA. Antrą turą iš eilės komandos gerino rezultatyvumo antirekordus. 7-ame ture viso buvo užfiksuotas 31 įvartis, o 8-ame – vos 30. Tai yra – 5 įvarčiai per rungtynes. Tokio mažo vidurkio šį sezoną dar nebuvo.

Su 0 įmuštų įvarčių grafoje turą baigė MSC ir Riešė, vos po 1 įspyrė Alytis ir Volcano, 2 – International Vilnius komanda. Po 3 tikslius smūgius registravo Prima Line, Žalia Raudona ir Eksperimentas.

Labiausiai pasistengė 5 įvarčius pelnęs SFK Novovileisk kolektyvas, 4 įvarčius sau leido Vilniečiai, VU MIF ir WorldOne United. 

Geriausia gynyba žiba jau trečią turą iš eilės ant 0 atstovintis Alytis. Šį kartą neprasileido ir WOU. Tik 1 išsitraukė FK Riešė, bet to užteko, kad taškų balanse būtų 0. 2 įvarčius gavo Novovileisk, po 3 – Prima Line, Žalia Raudona ir VU MIF.

5 (o tiksliau gal – net 5), prasileido International Vilnius. Geriausią gynybą (su Riešės komanda) divizione turėję debiutantai sau tokios prabangos per pirmus 7 turus neleido. Po 4 iš savo tinklo traukė MSC, Volcano ir Eksperimentas. Nedaug, bet vis tiek tik 0 taškų.

SNAIPERIAI. Nerezultatyvus turas, nerezultatyvūs ir snaiperiai. Geriausiai pasirodė 3 įvarčius į Volcano vartus pelnęs Ruslan Tamilin iš FK Vilniečiai. Tikėtina, kad jei komandos vadovai nebūtų stabdę, futbolininkas būtų primušęs ir daugiau. Bet savo šanso už šoninės laukė kiti Vilniečiai, tad teko apsiriboti hetriku.

Po 2 įvarčius pramušė Artur Serikov (Eksperimentas), Mantas Miklaševičius (Novovileisk) ir Žydrūnas Germanas (Prima Line).

Pastarasis ir toliau didina persvarą diviziono snaiperių rikiuotėje. Jo sąskaitoje jau 15 įvarčių. 10 golasų turi Kristian Tankevič iš WorldOne United, 8 – Viktor Bartosevič (International Vilnius). Po 7 – Arnas Grygalis (Žalia Raudona), Andrius Kondratovič (Novovileisk), Tomas Guiskis (FK Riešė) ir Nedas Suokas (VU MIF).

DRAUSMĖ. 3 geltonos kortelės per 1 rungtynes. Ir visos skirtos vienos komandos trijulei – Viktor Sluchov, Ivan Simonov ir Aleksandras Razanovičius iš FK Riešė.

Beje, tokiu būdu I. Simonov su 3 geltonomis kortelėmis tapo diviziono Drausmės lygos lyderiu.

PROGNOZĖS. Praėjusiame ture net du kartus nuspėtas tikslus rungtynių rezultatas, o šį kartą labiau tradicinis variantas – keturios teisingos baigtys. Aišku, galėjo būti ir daugiau, bet kortas sumaišė Žalia Raudona ir Prima Line lygiosios, bei Novovileisk pergalė prieš International Vilnius (vietoje prognozuotų kovinių lygiųjų). 

Bet vis tiek turo reziumė: Apžvalgininkas laimi 4:2 prieš komandas.

O bendras santykis po 8 turų – 29:22 Apžvalgininko naudai.

TURO KOMANDA.


Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1GREEN TOWN - FK Eagle Team117136237+2522
2FK Fortitudo117134523+2222
3FC IndEx116324235+721
4Maracana115153649-1316
5FK Dinamika114164150-913
6El Dorado113262524+111
7SKK Oniksas - TEC113263950-1111
8FK Rytas113172042-2210

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Artūras Jeršovas Komanda:Maracana
15 Varžybų:10
Justinas Baltrimavičius Komanda:FK Dinamika
14 Varžybų:8
Gediminas Skrockas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
14 Varžybų:9
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
13 Varžybų:8
Arnas Levonauskas Komanda:FK Fortitudo
13 Varžybų:8
Laurynas Danielius Komanda:FK Fortitudo
11 Varžybų:11
Erikas Milašauskas* Komanda:FC IndEx
11 Varžybų:8
Eduard Grudinskij Komanda:FC IndEx
9 Varžybų:10
Darius Jankovskij Komanda:FK Dinamika
9 Varžybų:9
Valdemar Šaveiko Komanda:SKK Oniksas - TEC
8 Varžybų:9

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Robertas Vrublevskis Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
1 2
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
1 2
Matas Venslauskas Komanda:FK Fortitudo
1 1
Vilius Jankūnas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
1 1
Saulius Legetavičius Komanda:Maracana
1 1
Ignas Griškonis Komanda:SKK Oniksas - TEC
0 2
Dmitrij Raksa Komanda:FC IndEx
0 2
Artūras Jeršovas Komanda:Maracana
0 1
Martynas Rumkis* Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
0 1
Aurimas Vasiliauskas* Komanda:FK Fortitudo
0 1
Rugpjūtis   2021
PrAnTrKtPnŠtSk
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Mūsų partneriai: