2022-05-03

B divizionas. Kur du pešas – trečias laimi

Po 3-iojo turo divizione liko tik viena absoliučiai visus taškus susirinkusi komanda – VU MIF. Studentus vienvaldžiais lyderiais paliko lygiosiomis tarpusavyje sužaidę Prima Line ir SFK Novovileisk, jų naudai pasidarbavo ir visus 3 taškus iš Žalia Raudona komandos atėmęs International Vilnius.
Tuo metu išretėjo ir visiškai be taškų pasirodymą tęsiančių komandų gretos. Tiesa, čia jau konkrečiai pasidarbavo WorldOne United, patys sau pasidarę nedidelę šventę ir pasidovanoję 3 taškus.

REZULTATAI.

SAUSRA. Viena iš dviejų be taškų vis dar pirmenybėse dalyvaujančių komandų yra MFL naujokai FM Vilniaus Vytis. Ir trečiuoju bandymu jiems nepavyko užsikabinti bent už taškelio, nors, anot jų varžovų – Eksperimento komandos kapitono Audriaus Sakauskio, kovos būta atkaklios ir lygios.

„Buvo tikrai sunkios rungtynės, varžovai buvo kibūs ir grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio. Pirmame kėlinyje žaidėme ne pagal planą, bet pavyko įmušti pirmiems, kas palengvino žaidimą, tačiau ilgai džiaugtis priešininkai neleido ir atsakė taikliu smūgiu į vartų kampą. Antrame kėlinyje darėme daugiau keitimų, pradėjome tiksliau perdavinėti kamuolį, atsirado judėjimas, o svarbiausia – pavyko išnaudoti savo progas. Priešininkai irgi turėjo progų, bet jomis nepasinaudojo. Visgi, manau, kad jie tikrai dar parodys ką sugeba, nes turi potencialo įkasti be kam“, – dėstė Eksperimento kapitonas, padėkojęs FM VV komandai už puikia kovą.

Trečiasis debiutantų kartas B divizione buvo lygesnis ir atkaklesnis, tačiau ir vėl – paženklintas apmaudžiomis klaidomis prie savo vartų. Pirmas įvartis krito po kamuolio išmetimo iš užribio, kai Eksperimento futbolininkas Tomas Tučkovski šuolyje vienu lietimu nukreipė jį į vartus. Tiesa, po kelių minučių FM VV goleodoras Oleg Kricun rezultatą išlygino – ir lygybė tvyrojo iki pat 29 minutės. Tačiau tada Eksperimento žaidėjams pavyko pasinaudoti kiek neužtikrintu varžovų vartininko žaidimu – ir vienas po kito sumušti du įvarčius.

44 min. FM VV atakų dirigentas Evaldas Šiukšta nebe Eksperimento žaidėjų pagalbos tiesioginiu smūgiu nuo kampinio sumažino atsilikimą iki minimumo (2:3), bet atsakomojoje atakoje eksperimentininkai užsidirbo baudos smūgį, pastebėjo spragą varžovų gyvatvorėje – ir tiksliu smūgiu į artimą kampą padėjo tašką rungtynėse.


Po trečiojo pralaimėjimo O. Kricun konstatavo, kad komandai būtinas pastiprinimas. „Matome, kad su 15-mečiu vartininku bus labai sunku. Į pagrindinio vartininko poziciją buvome numatę kitą žmogų, bet jis taip ir nepasirodė. Dabar radome kitą ir artimiausiame ture išmėginsime jį vartuose. Taip pat pasipildysime dviem pajėgiais naujokais. Akivaizdu, kad su turimais resursais kapotis su senbuviais galim tik vieną kėlinį, o antrame – nebeužtenka jėgų. O ir sėkmės šiek tiek trūksta“, – pastebėjo 4 iš 7 komandos įvarčių pelnęs Olegas.

BENEFISAS. Kol Eksperimentas kalė sau antrąją pergalę, kitame Fanų ketvirtyje VU MIF sukandę dantis siekė trečiosios. Prieš rungtynes Apžvalgininkas pastebėjo, kad VU MIF ir Riešės rungtynėse ypatingo rezultatyvumo tikėtis neverta. Kaip vėliau paaiškėjo, iš dviejų racionalių ir į gynybą orientuotų komandų susitikimo gavosi 11 įvarčių fejerija ir rezultatyviausias turo mačas.

Nelengva patikėti, bet per pirmas 13 minučių abi komandos suspardė net 7 įvarčius. Ir negalima sakyti, kad komandos žaidė be gynybos, tiesiog momentų realizacija buvo aukščiausiame lygyje. Šiuo aspektu ypač sužibėjo VU MIF ekipos narys Nedas Suokas. Trys smūgiai per pirmas 9 minutes virto trimis įvarčiais. Tik 12 minutę pasižymėjęs Lukas Katilius pristabdė Nedo benefisą. Bet ne suvisam. 

38 min. Nedas pelnė savo ketvirtą – o komandos penktą įvarčius. O dar po minutės paserviravo kamuolį L. Katiliui, kuris įkalė savo antrą, o komandos – šeštą įvarčius.

Ir visų šių įvarčių reikėjo VU MIF pergalei, nes Riešės žaidėjai taip pat puolime demonstravo aukštą klasę. Pirmame kėlinyje per 19 minučių jie įmušė 4, o 28 min. laiku ir vietoje į puolimą pasijungęs Riešės vidurio gynėjas Donatas Dromantas padėjo ir penktą goliuką į Vaidoto Kazlausko ginamus vartus. Tuo metu švieslentė rodė stačiai neįtikėtinus skaičius – 5:4 Riešės naudai.  

Visgi regis riešininkai patys išsigando savo sėkmės – ir galiausiai pabyrėjo. Bent jau D. Dromanto teigimu, paskutiniai keli įvarčiai į Riešės vartus krito po grubių klaidų. „Kaip bebūtų keista, su VU MIF žaidėm normalų futbolą, laikydami kamuolį ant žemės. Ir taip žaisdami mušėme tiesiog vadovėlinius įvarčius po gražių kombinacijų. Tačiau gynyboje gavosi atvirkščiai – įvarčiai krito po individualių klaidų, negelbėjo ir vartininkas, nes VU MIF kiek pataikė į vartų plotą, tiek ir traukėm kamuolį iš tinklo. Ir vistiek, antrame kėlinyje išsiveržėme į priekį, galėjom susikoncentruoti į gynybą, bet pradėjome panikuoti, žaist tinklinį, kelis kartus pavojingai atsikirtome – gavome du įvarčius. Ir likom ne tik be pergalės, bet ir be taškų“, – reziumavo D. Dromantas.

Tikėtina, kad VU MIF irgi būtų likusi be taškų, jei ne N. Suokas. Kaip pastebėjo pats Nedas, pokeris ir asistas – neabejotinai geriausias asmeninis jo pasirodymas MFL varžybose. „Ko gero tai buvo geriausios mano MFL rungtynės per visus sezonus. Juo labiau, kad realiai daugiau nelabai ir buvo progų, sumušiau viską ką turėjau, o pabaigai dar ir asistą pergalingam įvarčiui pridėjau. Man asmeniškai dar pirmas šio sezono turas įsiminė, kai išbandžiau jėgas gynyboje ir baigėme rungtynes nepraleidę įvarčio. Bet rungtynės su Rieše neabejotinai pranoko šį pasiekimą“, – teigė N. Suokas.

LYGYBĖ. Gera Studentų nuotaika neabejotinai dar labiau pagerėjo po Prima Line ir SFK Novovileisk susitikimo. Drauge su VU MIF diviziono favoritais vadinamos komandos pasidalino po tašką, o tai neabejotinai palankiau Studentams nei vienos kurios pergalė.

Tiesa, diviziono sunkiasvorių akistatos pradžia lygiųjų nežadėjo. Jau 1-ą minutę Prima Line surengė rezultatyvią ataką, kurią tiksliu smūgiu įvarčiu papuošė Almantas Tamulionis. 9 min. iš pirmo žvilgsnio nelabai vykęs perdavimas virto dar viena rezultatyvia ataka, kurios smaigalyje atsidūręs Almantas įkalė antrą golasą.

Visgi nuo dviejų smūgių Novovileisk ant virvių nepakibo. Naujosios Vilnios komandos viltis atgaivino ir gan greitas atsakomasis įvartis. 13 min. Prima Line gynėjai pernelyg avantiūristiškai metėsi į kontrataką, o po netikslaus perdavimo kamuolį perėmęs Andrius Kondratovič pasinaudojo laisvu takeliu link varžovų vartų ir užtikrintai realizavo savo progą.

Grįžę į rungtynes Novovileisk futbolininkai nemažino apsukų ir vertė Prima Line sunkiai darbuotis gynyboje. Įvartis brendo ir 36 min. SFK pagaliau išlygino rezultatą. Tiesa, situacija gavosi kiek kuriozinė – po baudos smūgio Prima Line gynėjas pamėgino išmušti kamuolį, pataikė į varžovą, nuo pastarojo kamuolys atsimušė į tą patį gynėją, nuo šio – į tą patį Novovileisk futbolininką, galiausiai pateko po Deivydo Dzius kojomis – ir pastarasis iš kelių metrų įstūmė jį į Prima Line vartus.

Lygiosios akivaizdžiai neįėjo į Novovileisk futbolininkų planus ir per likusį laiką jie atkakliai ieškojo spragų Prima Line gynyboje, bet sukurti dar vieno – pergalingo įvarčio nesugebėjo. Prima Line atstovas Žilvinas Danilevičius dėl iššvaistyto pranašumo pernelyg nesigraužė ir pripažino, kad Novovileisk buvo arčiau pergalės.

„Rungtynės parodė, kad pas mus suburti gal šiek tiek geresni savo individualiu žaidimu futbolininkai, bet Novovileisk demonstravo geresnį komandinį žaidimą. Būtent tokiu komandiniu žaidimu jie ir išlygino rezultatą. Iš tiesų, jie galėjo net ir laimėti, ir tai būtų pelnyta jų pergalė, bet mus ne kartą gelbėjo vartininkas. Žinome, kad galėjo būti blogiau, tad tikrai esame patenkinti ir lygiosiomis“, – teigė Ž. Danilevičius.

STAIGMENA. Po dviejų turų Žalia Raudona buvo surinkusi 6 taškus, o International Vilnius – tik 1, tad MFL analitikai prognozavo pirmųjų pergalę 5:3. O gavosi labai netgi atvirkščiai – IV laimėjimas 7:2. Todėl formaliai tokia mačo baigtis tituluojama staigmena. Bet įvertinus International Vilnius paraišką rungtynėms galima konstatuoti, kad staigmena – tai nebent rezultatas, o ne pati pergalė. 

Iš tiesų, bene pirmą kartą šį sezoną International Vilnius surinko į Fanus optimaliausią sudėtį – buvo ir Ukmergės jaunimas, ir patyrę IV vyrai. Tuo metu Žalia Raudona iki optimalumo tikrai netraukė ir net elementariu gyvos jėgos kiekiu taip pat nusileido varžovams.

Tad nenuostabu, kad kunkuliuojanti International Vilnius energija šįkart paėmė viršų. Tiesa, 39 minutę Tomas Arėška antruoju savo įvarčiu sumažino Žalia Raudona atsilikimą iki minimumo – 2:3. Bet jau po minutės Simas Brazinskas lygioje vietoje neatsakingai stūmtelėjo varžovą, pastarasis įspūdingai parkrito, o arbitras Artūras Pipiras ilgai nesvarstęs ištraukė raudoną kortelę.

Likę mažumoje ŽR futbolininkai dar bandė atakuoti, bet vieną po kitos gavo sumaniai išpildytas kontras – ir iš 2:3 rezultatas pasidarė 2:7.
Pirmą pergalę iškovojusios International Vilnius atstovas Valerij Krasockij ne tik gyrė saviškius, bet ir bakstelėjo pirštu į varžovus. „Tikrai sunkios rungtynės, žaidėme su gera komanda, bet jie mums patys įteikė dovanėlę. Vyrai jauni ir dar matomai nesusižaidę, labai norėjo mušti įvarčius, lindo į priekį ir patys mums kūrė progas. Smagu, kad keliomis iš jų pavyko ir man pačiam pasinaudoti“, – kukliai apie savo hetriką atsiliepė pirmą kartą šį sezoną į aikštę išbėgęs Valerijus.

Įspūdingai savo potencialą atskleidusi International Vilnius komanda įrodė, kad į turnyrinės lentelės dugną jos nukišti nevertėtų. Visgi V. Krasockij apie vietas ir tikslus kalbėjo atsargiai. „Lyginant su praėjusiais metais mes atsinaujinome bent 70 procentų. Prie mūsų prisijungė Ukmergės komandos jaunimas, su kuriais mes šią žiemą dalyvavome Vilniaus miesto futsal pirmenybėse, o vasarą pasikvietėme juos į MFL. Kadangi esame iš esmės nauja komanda, nekeliame kažkokių konkrečių tikslų. Mūsų tikslas – laimėti kiekvienas rungtynes. Galiu pažadėti, kad lengva su mumis niekam nebus. O rezultatai priklausys nuo susirinkimo į rungtynes“, – pareiškė V. Krasockij.

SEPTYNETAS. Paskutinėse turo rungtynėse susitiko sezoną vien tik pralaimėjimais pradėjusios komandos – MSC ir WorldOne United. Kadangi pastarieji susirinko vos 7-iese ir be faktinio vartininko, atrodė, kad gausesnes gretas išrikiavusi MSC pagaliau numalšins pergalių ir taškų troškulį.

Jau 2 minutę po gražios atakos pasižymėjęs Paulius Baradinskas tą įspūdį tik dar labiau sustiprino. Gal net ir pernelyg stipriai. Nes 11 minutę priekyje 3:1 jau buvo WOU. Tiesa, atsakydamas į Elvio Žaldario įvartį MSC puolėjas Aringas Streckis paleido įspūdingą strėlę iš aikštės vidurio ir tuoj pat sušvelnino rezultatą iki 2:3. Bet realiai tai ir buvo MSC gulbės giesmė.
MFL senbuviai aikštėje vis daugiau laiko ir energijos skyrė tarpusavio pokalbiams ir kaltų dėl netikslių perdavimų ar klaidų paieškoms, o ne pačiam žaidimui. Tuo metu MSC ramiai tvarkėsi gynyboje, ramiai pereidavo į puolimą – ir taip pat ramiai didino savo pranašumą.

Lemiamas smūgis MSC ambicijoms buvo suduotas 35 minutę. Vartininkas Julius Kiveris sugriebė kamuolį už baudos aikštelės ribų – ir arbitras Vitalij Gomolko išsitraukė geltoną stačiakampį. Mažumoje likusi MSC tuoj pat prasileido šeštą įvartį, o po kelių minučių ir septintą. Pastarąjį padėjo įspūdingą individualų reidą surengęs, tarp trijų varžovų išlaviravęs ir tiksliu smūgiu savo proveržį užbaigęs WOU gynėjas Fahad Al Balushi. Ir nors A. Streckis dar vienu smūgiu nuo vidurio pelnė trečią MSC įvartį, bet komandos varikliukas jau buvo užgesęs ir per likusias 7 minutes papildomiems žygdarbiams taip ir neužsivedė.


„Pagal vardus galvojau, kad priešininkų komanda žais geriau. Bet laimėjome mes. Nors ir be keitimų, ir be vartininko žaidėme. Rungtynėse buvo visko – ir pykome, ir džiaugėmės, bet viskas baigėsi labai draugiškai. Esame patenkinti rezultatu, manau, kad šiandien buvome verti pergalės. Iki šiol mes žaidėme su diviziono lyderiais, tad buvo sunku. O dabar jau susitiksime su ne pačiomis pajėgiausiomis komandomis, tad manau, kad po truputį kilsime į viršų“, – teigė po rungtynių WOU atstovas Anton Prokopovič.

Tikėtina, kad po truputį kils ir MSC. Nebent nesėkmės taip išderintų komandą, kad ji sunkiu akmeniu nusėstų ant turnyro lentelės dugno. 

STATISTIKA. Ant trečio turo komandos šiek tiek atleido gynybinius varžtus ir leido sau (bei varžovams) pasimėgauti įvarčiais. 40 golasų – arba po 8 vidutiniškai. Tai naujas šio sezono rekordas.

Po 7 įvarčius susirinko iki tol atakoje nežibėję International Vilnius ir WorldOne United futbolininkai, 6 kartus pasižymėjo VU MIF, 5 – FK Riešė.
Mažiausiai – po 2 įvarčius pelnė FM Vilniaus Vytis, Žalia Raudona, Prima Line ir SFK Novovileisk. Su 3 įvarčiais pasirodymą baigė MSC.

Buksavę atakoje MSC ir Žalia Raudona pabyrėjo ir gynyboje. Abi komandos prasileido po 7 įvarčius. 6 išsitraukė Riešės vartininkas, 5 – jo oponentas VU MIF vartuose.

Solidžiai gynyboje sudirbo Prima Line ir SFK Novovileisk, prasileidę po 2 kamuolius. Taip pat su dvejetukais turą užbaigė Eksperimentas bei International Vilnius. Tik 3 prasileido be faktinio vartininko (ir be keitimų) žaidusi WorldOne United.

SNAIPERIAI. Rezultatyviausias sezono (o ir visos karjeros MFL lygoje) rungtynes sužaidė VU MIF atstovas Nedas Suokas. 2019 metais MFL B divizione debiutavęs Nedas iki šiol buvo užfiksavęs tris hetrikus, o dabar turi pirmą pokerį. Beje, pokerio gamybos procese N. Suokas peržengė ir 50-ies įvarčių karjeros riboženklį. Skant, keliagubas pasiekimas! Vienintelis šaukštas deguto - dėl techninės problemos anei vienas įvartis nebuvo nufilmuotas ar kaip kitaip įamžintas...

3 tiksliais pataikymais sezoną atidarė International Vilnius narys Valerij Krasockij. Po 2 įvarčius pelnė net 8 žaidėjai: Lukas Katilius (VU MIF), Rytis Jakavonis (Riešė), Tomas Arėška (Žalia Raudona), Antanas Stankevič (International Vilnius), Almantas Tamulionis (Prima Line), Aringas Streckis (MSC), Anton Prokopovič ir Fahad Al Balushi (abu WOU).

DRAUSMĖ. Turo metu buvo iškeltos į viršų dvi kortelės: Raudona žybtelėjo varžovą po švilpuko pastūmusiam Simui Brazinskui iš Žalia Raudona, Geltona – su kamuoliu už vartininko aikštelės ribų koją iškėlusiam Juliui Kiveriui iš MSC. Abiem atvejais nukentėjusios komandos po drausminių nuobaudų rimčiau pasipriešinti varžovams nesugebėjo.

PROGNOZĖS. Turo deimančiuku tapo įspūdingai taikli Apžvalgininko prognozė, kad Eksperimentas 4:2 įveiks FM Vilniaus Vytį. Tikriausiai rungtynių dalyviai prognozės neskaitė, nes būtent tokiu rezultatu viskas ir pasibaigė.

Prie pirmojo 3 taškų vertės pataikymo prisidėjo ir dar trys teisingai nuspėtos VU MIF ir WorldOne United pergalės, bei Prima Line ir Novovileisk lygiosios. Nepataikyta tik su Žalia Raudona pergalės prieš International Vilnius prognoze, nes vietoje 5:3 gavosi 2:7.

Vis dėlto, turas laimėtas 6:1, o po visų trijų turų Apžvalgininkas pirmauja 13:4.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1GREEN TOWN - FK Eagle Team55003514+2115
2FK Rytas53111810+810
3FK Alytis53022719+89
4El Dorado5302179+89
5FK TEC52032031-116
6FK Fortitudo51131423-94
7FK Vilniečiai51041625-93
8FK Dinamika51041733-163

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 5

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
16 Varžybų:5
Viačeslav Rodevič Komanda:FK Vilniečiai
7 Varžybų:5
Augustas Trinkūnas* Komanda:FK Alytis
7 Varžybų:5
Paulius Sakalis Komanda:FK Alytis
6 Varžybų:4
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
6 Varžybų:5
Benas Paulėkas Komanda:FK Alytis
6 Varžybų:4
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
5 Varžybų:5
Justinas Baltrimavičius Komanda:El Dorado
5 Varžybų:5
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
5 Varžybų:5
Valdemar Šaveiko Komanda:FK TEC
4 Varžybų:1

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
1 1
Justinas Baltrimavičius Komanda:El Dorado
0 2
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
0 2
Sergej Viliavin Komanda:FK Dinamika
1 0
Jurijus Miežonis Komanda:FK Vilniečiai
0 1
Karolis Zairys Komanda:FK Fortitudo
0 1
Vladimir Zadneprovskij Komanda:FK Dinamika
0 1
Arnas Šeštakauskas Komanda:FK Alytis
0 1
Andžej Zenovič Komanda:FK Rytas
0 1
Roman Danilčev Komanda:FK Vilniečiai
0 1
Gegužė   2022
PrAnTrKtPnŠtSk
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Mūsų partneriai: