2022-05-04

B divizionas. 4 turo anonsas

Turo intrigos užtaisą sprogdins dvi nesėkmingiausios diviziono komandos – MSC ir FM Vilniaus Vytis. Kol kas be taškų žengiantys MFL senbuviai ir naujokai pagaliau turės progą rimtai sukovoti dėl pergalės. Taškų kraitį pasipildyti sieks ir diviziono favoritai, o Žalia Raudona ir Riešė galės išlieti po praėjusio turo susikaupusį sportinį pyktį.

20 val.FK Eksperimentas (6 taškai) – Prima Line (7 tšk.) III Fanų ketvirtis

„Ant popieriaus“ – tai turnyrinės lentelės kaimynų akistata. Ar bent jau – Top4 komandų dvikova. Bet tai tik ant popieriaus. Iš tiesų, Eksperimentas sezono pradžioje gan maloniai stebina – atkakliai priešinosi VU MIF, pasigavo prastai į rungtynes susirinkusią International Vilnius komandą, o praėjusiame ture įrodė savo pranašumą prieš diviziono debiutantus – FM Vilniaus Vytis komandą.

Tačiau Prima Line – ne International Vilnius, ir ne FM Vilniaus Vytis. Rimtai į medalius nusiteikę PR futbolininkai sezoną pradėjo neįspūdingomis, bet solidžiomis pergalėmis prieš WorldOne United ir Riešę. Prieš savaitę jie 2:0 pirmavo ir prieš SFK Novovileisk, tačiau galiausiai turėjo tenkintis lygiosiomis ir pelnytu tašku.

Visgi medaliai bus laimėti arba pralaimėti ne tiek akistatose su Novovileisk ar VU MIF, o mačuose su antro ir trečio ešelono komandomis. Todėl su Eksperimentu PR komandą tenkins tik pergalė. Praėjusiame sezone jie laimėjo abu tarpusavio mačus – 5:2 ir 3:1. Kažko panašaus galima laukti ir šį kartą. 

PROGNOZĖ. 1:5

FC Žalia Raudona (6 tšk.) – FK Riešė (1 tšk.) IV Fanų ketvirtis

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad susitinka skirtingų svorio kategorijų komandos. Juk Žalia Raudona jau turi dvi pergales per tris turus, o Riešė – tik vienas lygiąsias. Tačiau šis įspūdis apgaulingas, nes Žalia Raudona savo pergales susirinko įveikdama kol kas akivaizdžiai silpniausias diviziono komandas – MSC ir FM Vilniaus Vytis. O praėjusiame ture skaudžiai nudegė susidūrusi su optimaliai susirinkusiu ir kovingai nusiteikusiu International Vilnius kolektyvu.

Tuo metu Riešė startavo lygiosiomis su IV, o po to 1:3 nusileido Prima Line ir 5:6 – VU MIF komandoms. Kitaip sakant – diviziono favoritams pralaimėjo tik po labai atkaklios kovos. Be abejo, už kovą ir atkaklumą taškų neduoda ir moralinės pergalės turnyro lentelėje niekaip neatsispindi. O tam, kad taškų skiltyje būtų ne 1, o, tarkim, 4 – reikės ne tik kovoti, ne tik grumtis, bet ir įmušti į Žalią Raudoną vartus daugiau kamuolių, nei tai padarys varžovai.

Tikėtina, kad po skaudaus antausio atsitiesti sieks ir Žalia Raudona. Komandai negalės padėti praėjusiame ture tiesioginę raudoną gavęs Simas Brazinskas, bet ir be jo ŽR gretose netrūksta žaisti norinčių ir galinčių futbolininkų. 

Praėjusiame sezone abu tarpusavio mačus laimėjo Žalia Raudona, 2020-ais komandos apsikeitė pergalėmis. Panašu, kad šiais metais jėgų balansas ir vėl orientuojasi į lygybę, o nugalėtojus lems smulkios detalės, klaidos ir išnaudotos progos.

PROGNOZĖ. 2:2

21 val.MSC (0 tšk.) – FM Vilniaus Vytis (0 tšk.) III Fanų ketvirtis

Bene didžiausius intrigos klodus slepianti turo dvikova. Abi komandos sezoną pradėjo nesėkmingai, abi neslėpė, kad nesėkmės neįeina į jų planus, abi turi ambicijų pasimatuoti bent jau vidutiniokų statusą, o gal net ir pasikapoti su favoritais. Tačiau kol kas abi daugiau kapojasi su savimi.

Tad visiškai neatsitiktinai MSC ir FM Vilniaus Vytis po trijų turų uždaro B divizioną. Ne, tai anaiptol ne tas beviltiškų autsaiderių duetas, kaip kad 2021-ais Volcano ir MSC atlikime. Šie autsaideriai yra pajėgūs kibti į atlapus beveik visiems varžovams, o pagavę gerą bangą gali ir atimti tašką. Arba 3.

Iki šiol to padaryti jiems nepavyko, bet šį ketvirtadienį tikrai pavyks. Gal abiem, o gal – tik vienai. FM Vilniaus Vytis vadovas Oleg Kricun užsiminė, kad jau artimiausiame ture komanda sulauks papildymo vartininko pozicijoje, taip pat turėtų pasirodyti ir keli pajėgūs aikštės žaidėjai. MSC apie jokius papildymus nekalba, jiems svarbu iš dabartinio atskirų asmenybių rinkinio sulydyti komandą, galinčią ne tik skėsčioti rankomis ir svaidytis priekaištais, bet ir žaisti komandinį futbolą. 

Tikėtina, kad artimiausiame ture to komandiškumo trūkumas vis dar bus aktualus abiem ekipom. Tad sėkmę lems aukštesnis individualus futbolininkų meistriškumas, rimtesnis nusiteikimas ir elementarus kovingumas. O taip pat – klaidos, kurių, ypač prie savų vartų neišvengia abiejų komandų žaidėjai. Iki šiol tiek MSC, tiek ir FM VV dosniai dalino dovanas savo varžovams ir pagal praleistų įvarčių statistiką žengia koja kojon – 15 pas MSC, 16 – pas FM VV. Kas pirmas užsuks klaidų kranelį – tam ir atiteks taškai.

PROGNOZĖ. 3:4

WorldOne United (3 tšk.) – VU MIF (9 tšk.) IV Fanų ketvirtis

Diviziono lyderiai VU MIF antrą kartą šį sezoną patikrins WorldOne United. Pirmasis patikrinimas MFL „Arimex“ taurės pirmojo etapo rungtynėse vyko į vienus vartus ir baigėsi Studentų pergale 10:1. Tąsyk vieninteliu WOU pasirodymo ryškesniu epizodu tapo įspūdingas Elvio Žaldario smūgis į VU MIF vartų devynkę. 

Tačiau taip buvo balandžio 7 dieną, o gegužės 5-ą, tikėtina, bus truputį kitaip. Po slogios sezono pradžios WOU po truputį įsivažiuoja ir nors pirmoji pergalė buvo pasiekta prieš MSC, bet žaidimo kokybė jau buvo ženkliai aukštesnė. O jei dar WOU pavyktų į rungtynes suburti ne tik startinį 7-uką, bet ir realų vartininką bei kelis rezervinius karius, tikėtina, kad ir su diviziono favoritais kova būtų rimtesnė.

Ir vis dėlto, VU MIF yra kitos svorio kategorijos komanda. Nors praėjusiame ture pernykščiai diviziono bronziniai prizininkai ir leido sau paišdykauti su Rieše, bet košės neprisivirė, visus taškus pasiėmė – ir vargu ar bus nusiteikę dalintis jais su WOU. Be abejo, norint išvengti nereikalingų rūpesčių Studentams teks rimčiau padirbėti gynyboje, nes WorldOne United turi individualiu meistriškumu išsiskiriančių žaidėjų, galinčių ir pabėgti, ir įmušti. Kita vertus, VU MIF šį sezoną įrodė, kad kai labai nori – gali ne tik mušti 5, bet ir nieko nepraleisti. Bet tik kai Nedas Suokas žaidžia gynyboje. 

PROGNOZĖ. 2:6

22 val.FC International Vilnius (4 tšk.) – SFK Novovileisk (7 tšk.) I Fanų ketvirtis

Turo uždangą nuleis Centrinės turo rungtynės. Pernai Novovileisk ir International Vilnius dvikovos buvo labai emocingos, kietos ir atkaklios. Tiesa, abi pergales vienodu rezultatu 5:2 pasiėmė Naujosios Vilnios ekipa, bet intrigos ir kovos būta daugiau nei rodo skaičiai švieslentėje.

Šio sezono pradžioje susidarė įspūdis, kad po blankaus pernykščio finišo atsinaujinusi International Vilnius ekipa šiemet su diviziono favoritais nesikapos, o pasitenkins vidutiniokų statusu. Tačiau paskutiniame ture IV 7:2 susitvarkė su Žalia Raudona komanda ir priminė, kad gal išankstinės prognozės MFL varžybose – nedėkingas reikalas.

Be abejo, Novovileisk – tai ne Žalia Raudona. Nors 3-iame ture jie prarado pirmuosius taškus, bet lygiosiomis pasibaigusiose rungtynėse su Prima Line Novovileisk pademonstravo charakterį, išlipo iš dviejų įvarčių duobės ir, anot varžovų, žaidė gan aukšto lygio komandinį futbolą. Būtent tai ir yra Novovileisk stiprybė – komandinis žaidimas ir kietas charakteris.
 
International Vilnius iš esmės dar tik mokosi žaisti komandoje. Tiesa, senbuviai ir naujokai jau turėjo progą apsitrinti VRFS Futsal pirmenybėse, o ten, beje, International Vilnius 3:1 įveikė Novovileisk. Tačiau MFL'inis Novovileisk gan stipriai skiriasi nuo futsalinio. Ir čia Naujosios Vilnios futbolininkų argumentai yra rimtesni.

PROGNOZĖ. 2:4

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1GREEN TOWN - FK Eagle Team55003514+2115
2FK Rytas53111810+810
3FK Alytis53022719+89
4El Dorado5302179+89
5FK TEC52032031-116
6FK Fortitudo51131423-94
7FK Vilniečiai51041625-93
8FK Dinamika51041733-163

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 5

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
16 Varžybų:5
Viačeslav Rodevič Komanda:FK Vilniečiai
7 Varžybų:5
Augustas Trinkūnas* Komanda:FK Alytis
7 Varžybų:5
Paulius Sakalis Komanda:FK Alytis
6 Varžybų:4
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
6 Varžybų:5
Benas Paulėkas Komanda:FK Alytis
6 Varžybų:4
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
5 Varžybų:5
Justinas Baltrimavičius Komanda:El Dorado
5 Varžybų:5
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
5 Varžybų:5
Valdemar Šaveiko Komanda:FK TEC
4 Varžybų:1

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
1 1
Justinas Baltrimavičius Komanda:El Dorado
0 2
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
0 2
Sergej Viliavin Komanda:FK Dinamika
1 0
Jurijus Miežonis Komanda:FK Vilniečiai
0 1
Karolis Zairys Komanda:FK Fortitudo
0 1
Vladimir Zadneprovskij Komanda:FK Dinamika
0 1
Arnas Šeštakauskas Komanda:FK Alytis
0 1
Andžej Zenovič Komanda:FK Rytas
0 1
Roman Danilčev Komanda:FK Vilniečiai
0 1
Gegužė   2022
PrAnTrKtPnŠtSk
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Mūsų partneriai: