2022-05-09

A divizionas. Liepsnojanti Dinamika ir 100-ninkų klubas

4-asis turas buvo paženklintas pirmąja 2022 m. sezono FK Dinamika pergale, antruoju FK Alytis laimėjimu ir eiliniais, pagal skaičių 100 ir 102 El Dorado bei GREEN TOWN – FK Eagle Team tritaškiais MFL pirmenybėse.

REZULTATAI.

NONSTOP. Pirmame Fanų ketvirtyje visu grožiu žaižaravo Eagle Team ir Ryto dvikova. 13-oji pagal skaičių komandų akistata baigėsi gan nuspėjama Erelių pergale – 4 ant 2. Šiaip jau labai lengvai ji galėjo baigtis ir 4:1, bet dėl neaiškių, tikėtina, užkulisinių dalykėlių, visgi nesibaigė.

Rytas veikiančių A diviziono čempionų spaudimą atlaikė 17 minučių. O tada, dideliausiam Ryto stratego Olego apmaudui, akimirkai prisnūdo, pramiegojo prie savo vartų Tadą Švaikevičių – ir pastrasis iš pusantro metro pelnė vieną lengvesnių įvarčių šį sezoną.

Tiesa, Albertas Šaveiko jau po minutės galėjo rezultatą palyginti, bet iš kelių metrų į vartus nepataikė, o du varžovus vienu judesiu po savimi pasikišęs Lukas Vaičiūnas neprašovė – ir į pertrauką Ereliai išėjo pirmaudami 2:0.

O kai 29 min. T. Švaikevičius pridėjo ir trečią įvartį, abejonių dėl eilinės – jau ketvirtosios šį sezoną (ir 102 per visą MFL istoriją) Eagle Team pergalės nebeliko.

Aišku, Ereliai antroje rungtynių dalyje liko ištikimi sau ir leido varžovams šiek tiek pakurstyti intrigėlę – 1:3, o paskui ir 2:4. Bet, kaip rašoma Eagle Team Facebook paskyroje, visa tai buvo padaryti tik grynai vardan sportinio intereso. Arba idant Apžvalgininkas nelaimėtų Prognozėje savo tritaškio.

SALVĖ. Jei Eagle Team ir Ryto rungtynės buvo pakankamai ramios, ir net, sakykim, kažkiek blankokos, tai kitame ketvirtyje Dinamika ir Vilniečiai iššovė tikrą įvarčių fejerverką. Ir priešingai nei buvo prognozuojama, tame fejerverke dominavo Dinamikos salvės. Jau pati pirma dinamiškųjų ataka buvo vainikuota tiksliu Povilo Malinausko smūgiu, tad visą likusį laiką Vilniečiai iš esmės mėgino vytis, o Dinamika – veržėsi į priekį.

Teisybės dėlei reikia pastebėti, kad Viačeslav Rodevič pirmame kėlinyje du kartus lygino rezultatą ir po 25 minučių švieslentėse švietė lygybė 2:2. Tačiau antroje dalyje Vilniečių gynyba galutinai pabyrėjo, o ir vartininkas, neslėpkim, šiose rungtynėse anaiptol negelbėjo savo komandos. Tiesa, V. Rodevič dar bandė prieštarauti, 37 min. uždėjo savo trečią, bet tuoj pat Vilniečiai gavo atgal ir ties rezultatu 3:7 kapituliavo net ir Viačeslavas.

Tuo metu Dinamika rungtynių pabaigoje žaidė laisvai, plačiai ir be įtampos, o Vilniečiai bejėgiškai grimzdo į dugną. Ir nors baigiantis mačui komandos dar apsikeitė įvarčiais, bet reikalo esmės tai nepakeitė.

Natūralu, kad po tokių rungtynių iškalbingasis Dinamikos vadovas Sergej Viliavin pagaliau pirmą kartą apsilankę MFL „Arimex“ LIVE studijoje ir pasakė visą tiesą apie sezono pradžią.

„Panaši situacija kaip ir pernai. Pradedam bele kaip, o po to pamažu įsibėgėjame. Šiandien grįžo praėjusiame sezone pas mus atsiskleidęs žaidėjas Vitalij Zubko, jis iš karto pakėlė į kitą lygį mūsų žaidimą dešiniąjame krašte, tokiu būdu ir mūsų žaidimas tampa įvairesnis, ir nuotaika puikesnė. Pradedame žaisti panašų žaidimą į futbolą. Žaidėme draugiškai, be jokių papildomų riksmų. Panašiai buvo ir praėjusio sezono pabaigoje, kai mušėme po 8-9, tada visi patenkinti, visiems gerai. Tikiuosi, kad panašiai bus ir kitame ture“, – vylėsi S. Viliavin.

O Vilniečiams belieka tikėtis, kad kitame ture jų vartuose bus Sergejus Kuosa, antraip susitikimas su Alyčiu gali būti panašiai nemalonus, kaip ir akistata su Dinamika.

URAGANAS. Juo labiau, kad pats FK Alytis akivaizdžiai įsivažiuoja, ir 3-iame ture apšilęs su TEC, 4-ame 8:3 pervažiavo ir per Fortitudo. Taip, pas vicečempionus nebuvo Arno Levonausko, nežaidė ir Gabrielius Butkevičius, bet visgi, įmušti 8 į Tito Vitkausko ginamus vatrus pavyksta ne bet kam. Ir ne bele kada.

O Alyčiui pavyko. Tiesa, ne iš karto. O taip maždaug nuo 18 minutės. Būtent tada greičiausias A diviziono žaidėjas Augustas Trinkūnas pabėgo nuo visų Fortitudo gynėjų ir pelnė pirmą įvartį. Netrukus du it vandens kibirai panašius rezultatyvius pykštelėjimus pridėjo Erlandas Juška, tarpe jų įsitarpavo vidurio puolėjo pozicijoje idealiai sužaidusio Mykolo Adamavičiaus pataikymas galva – ir po pirmo kėlinio Alytis pirmavo net 4:0.

Nors antrame kėlinyje Fortitudo pagaliau prisišaudė ir pelnė 3 įvarčius, tačiau didesnės intrigos rungtynėse nebuvo, nes 30 minutę Alytis pirmavo 6:0. Per paskutinį rungtynių trečdalį Fortitudo įmušė 3, Alytis – dar 2, bet pergalės skonis nuo to anei kiek nepasikeitė.

„Jei kas klaus dėl ko laimėjom – tai tik dėl Pauletos (aka - Paulius Sakalis). Realiai tik ant jo ir laikomės. Aišku, jei pralaimėsime, tai irgi bus aišku, kas kaltas“, – po rungtynių Pauliui Sakaliui komplimentų negailėjo Alyčio vadovas M. Adamavičius.

Paulius komplimentus priėmė stoiškai, ant pirštų greit paskaičiavo, kad šiose rungtynėse vieną įmušė ir dar bent dviem asistavo, o taip pat – dar bent du atsivežė į savus vartus. Žodžiu, dominavo visais aspektais ir nevaikiškai.

100. Jei Alyčiui pergalė prieš Fortitudo buvo 2-oji A divizione (ir 56-oji MFL pirmenybėse iš viso), tai gretimame Fanų ketvirtyje valingai sukovojusi ir 5:2 TEC palaužusi El Dorado atšventė jubiliejinę – 100-ąją pergalę ant MFL.
Įdomu, kad po 20 minučių El Dorado jubiliejinei pergalei skirti marškinėliai galėjo ir nepasirodyti, nes tuo metu, po dviejų Igno Griškonio pataikymų 2:0 pirmavo TEC. Po dviejų neskanių pralaimėjimų senąją gvardiją pasitelkę ir net Edvardą Ruskan į vartus prisivilioję tecininkai nerodė jokio noro dalyvauti El Dorado istorinėje šventėje, tačiau, visgi, neišsisuko.

21 min. iš metro neprašovė Paulius Obolevičius, 24 min. – įkalė Aivydas Ruškys, o 25 min. – bene aštuntu bandymu kamuolį į tinklą įstūmė Darius Pupliauskas ir pirmą kėlinį eldoradininkai baigė pirmaudami 3:2. O kai antro pradžioje savo žodį tarė Martynas Rašinskas, klausimų dėl jubiliejinės pergalės faktinai nebeliko.

„Realiai buvo smarkiai į dumblą įklimpusi komanda. Susirinkome labai gausiai, tiek daug žaidėjų šį sezoną dar neturėjome. Susitarėm, kaip žaisime, bet vietoje to pradėjom kalbėtis su teisėju, o kai baigėm pokalbius – jau atslikinėjom 0:2. Nežinojome, kad mums ši pergalė gali būti 100-oji, tad gal ir motyvacijos kažkiek trūko.

Bet vargais negalais atsitiesėm, sugrūdom pirmo kėlinio pabaigoje tris įvarčius per kelias minutes, o antro kėlinio pradžioje įmušėme ir ketvirtą, tada jau pasidarė lengviau. Kita vertus, ir varžovai buvo gan smarkiai pavargę, tad galiausiai pridėjome ir penktą bei iškovojome pergalę“, – po rungtynių konstatavo 100-ąją pergalę su komanda įvarčiu ir trauma įprasminęs El Dorado kapitonas Martynas Rašinskas.

Reikia pastebėti, kad TEC šį sezoną tapo jau antro 100-uko bendraautoriais.  2-ame ture tecininkai prisidėjo prie 100-osios Eagle Team pergalės, o 4-ame leido pasimėgauti ir El Dorado ekipai. Iš tiesų, stipri paraiška į draugiškiausios A diviziono komandos titulą. Bet jei požiūris nepasikeis – tai paskutinė vieta divizione gali būti menka paguoda.

STATISTIKA. 36 įvarčiai per 4 rungtynes – ir su 9 įvarčių vidurkiu turim rezultatyviausią sezono turą. Galima įtarti, kad po 25 įvarčių 3-iame ture komandos nusprendė daugiau jėgų ir dėmesio skirti puolimo veiksmų tobulinimui. Arba tiesiog numojo ranka į gynybinius prioritetus ir žaidė savo malonumui.

Labiausiai dėl to malonumo pasistengė FK Alytis ir Dinamika, sumušę po 8 įvarčius. Su 5 į pergalių kelią grįžo El Dorado, po 4 sau leido Eagle Team ir Vilniečiai.

Kukliausiai pasirodė po 2 įvarčius pelnę Ryto futbolininkai ir TEC senjorai, su 3 goliukais turą baigė Fortitudo.

Gynyboje dosniai dovanas dalino būtent Fortitudo ir Vilniečiai. Iš viso po 8. Debiutinėse sezono rungtynėse 5 išsitraukė TEC vartininkas Edvardas Ruskan, po 4 – Ryto ir Dinamikos vartų sargai.

Rimčiau į gynybinius reikalus atsinešė vos po 2 prasileidę Eagle Team ir El Dorado, 3 – apie patekimą į turo rinktinę svajojusiam Meirūnui Olišauskui dovanojo Alyčio futbolininkai.

SNAIPERIAI. Rezultatyviausi turo žaidėjai iššovė rezultatyviausiose turo rungtynėse. Dinamika ir Vilniečiai bendromis pastangomis pelnė 12 įvarčių, o po 3 kartus pasižymėjo dinamiškasis Dariuš Jankovskij ir vilnietis Viačeslav Rodevič.

Po 2 įvarčius sukalė šeši futbolininkai. Dubliais pasižymėjo Dinamika atstovai Vitalij Zubko ir Povilas Malinauskas, taip pat Alyčio duetas – Augustas Trinkūnas ir Erlandas Juška. Dviem pataikymais nesėkmės kartėlį kažkiek pasaldino TEC lyderis Ignas Griškonis.

Taip pat jau eilinius du įvarčius pelnė ir GREEN TOWN – FK Eagle Team goleodoras Tadas Švaikevičius. Naudingiausias A diviziono balandžio mėnesio žaidėjas po 4 turų savo sąskaitoje jau turi 13 įvarčių. Antroje snaiperių rikiuotės pozicijoje esantis V. Rodevič pasižymėjo 6 kartus.

DRAUSMĖ. Per keturias rungtynes arbitrai žaidėjams parodė 4 geltonas korteles. Įdomu, kad po vieną GK buvo parodyta kiekvienose rungtynėse, o jomis pagerbti buvo Vitalijus Viršilo (Rytas), Roman Danilčev (Vilniečiai), Agnius Panka (Alytis) ir Edvardas Ruskan (TEC).

PROGNOZĖS. Antrą kartą iš eilės Apžvalgininkas ir Komandos turą baigė ant lygiųjų – 2 teisingai numatytos Eagle Team ir El Dorado pergalės, bei 2 neteisingai sudėlioti akcentai Dinamikos ir Vilniečių, bei Alyčio ir Fortitudo akistatose.

Beje, Apžvalgininkas buvo labai arti pirmojo tikslaus rezultato spėjimo, mat 31 minutę po Eagle Team atstovo Vadimo Pinko įvarčio Ereliai pirmavo 4:1 – lygiai taip, kaip ir buvo užprognozuota. Tačiau 35 minutę Erelių vartų sargas Mantas Kulevičius iškrėtė nemalonų pokštą Apžvalgininkui ir prasileido nevaikiškai.

Suprantam, kad klysti žmogiškai, o ir futbolas, skant, klaidų žaidimas. Bet minčių kyla visokių.

Bendras čempionato prognozių balansas po 16 rungtynių: Apžvalgininkas 10 – 6 Komandos.