2022-05-10

B divizionas. Įspūdingas Žalia Raudona sugrįžimas ir pirmoji debiutantų pergalė

Po 4-ojo turo divizione liko tik viena vis dar ant 0 taškų dalyvaujanti komanda - MSC. Tuo metu MFL debiutantai FM Vilniaus Vytis ketvirtuoju bandymu visgi pasiėmė pirmąją pergalę ir pirmuosius taškus. 

Galingą savaitę apturėjo ir solidaus pastiprinimo sulaukęs Žalia Raudona kolektyvas, vis dar nepaleidžiantis iš matymo lauko diviziono favoritų.

REZULTATAI.

TRENERIAI. Žalia Raudona sezoną pradėjo pergale MFL "Arimex" taurėje ir dviem laimėjimais B divizione. Visa tai žali ir raudoni pasiekė be pernykščių lyderių - Vilnius Football Academy trenerių bei vadovų Darvydo Šerno, Roberto Šuškevič bei Tomo Staniūno. Tačiau 3-iame ture ŽR pergalių serija nutrūko atsimušusi į International Vilnius sieną.

Tuo metu atrodė, kad Žalia Raudona perspektyvos grumtis dėl Top 4 pozicijų yra labai blankios. Tačiau tereikėjo smulkmenos - VFA kohortos sugrįžimo - ir situacija kardinaliai pasikeitė. Pirmasis tikrojo ŽR potencialo blyksnis buvo "Arimex" taurės turnyro papildomose rungtynėse. Jose prieš A diviziono atstovų FK Rytas ekipą žali ir raudoni išrikiavo ne tik sezono pradžioje lyderio skeptrą perėmusį Matą Radžiukyną, bet ir garbiuosius Darvydą, Tomą ir Robertą. Pirmieji trys pasižymėjo įvarčiais, Robertas cementavo gynybą, o Žalia Raudona laimėjo 4:1.

4-ame ture ŽR laukė akistata su Rieše. Nors Darvydas šįkart nepasijungė, tačiau R. Šuškevič ir T. Staniūnas su M. Radžiukynu sukėlė tokį viesulą Fanų ketvirtyje, kad riešininkams beliko tik traukti kamuolius iš savo vartų tinklo. Po pirmo kėlinio ŽR pirmavo 5:1, po abiejų - 11:3. Įspūdinga pergalė gerokai kilstelėjo Žalia Raudona komandos akcijas. Na, bent jau tas, kurios susietos su VFA ir Lietuvos Mažojo futbolo asocacijos rinktinės trenerių pasirodymu.

Natūralu, kad po tokių sėkmingų rungtynių R. Šuškevič negailėjo komplimentų savo komandos draugams. "Gerai žaidėm, seniai mačiau komandą, įsitikinau, kad ji stipriai patobulėjo. Beje, 11:3 – absoliučiai dėsningas rezultatas, gaila, kad tuos 3 prasileidome, galėjome ir ant 0 sužaisti. Mums padėjo ir tai, kad antradienį apšilome taurės rungtynėse. Iš tiesų, tikėjomės iš A diviziono komandos rimtesnės kovos, bet laimėjome prieš juos užtikrintai", - konstatavo Robertas, nepamiršęs atskirai paminėti dviem įvarčiais ir dviem asistais rungtynių MVP titulą sau paskyrusio T. Staniūno. "Tikrai nuostabus Tomo pasirodymas", - LIVE studijos stogą šiuo įvertinimu nunuešė Robertas.

Nuostabiausia, kad viso LIVE įrašo metu nei žodžio nebuvo pasakyta apie 4 įvarčius pelniusį ir kelis asistus iškišusį M. Radžiukyną. Jaunas, matomai, nenusipelnė.

FIASKO. Tuo metu Riešės komanda turėjo pasijusti tarsi grįžusi laiko mašina į 2019-uosius, kai A divizione juos dviženklėmis įvarčių salvėmis auklėjo tokie varžovai kaip Eagle Team ar Polivektris. Bet B divizione tokio praleistų įvarių kraičio riešininkai dar neturėjo. Ar bent jau pagrindinis komandos gynybinis ramstis Donatas Dromantas tokio nepamena.

"Pasikartosiu, bet šį sezoną mes galime siekti teigiamo rezultato tik ardami gynyboje, kovodami dėl kiekvieno kamuolio, neleisdami varžovams žaisti ir patys išnaudodami savo kelias progeles kontratakose. Negalime leisti sau žaisti su varžovais atviromis kortomis, nes pasekmės bus labai liūdnos. Būtent taip ir atsitiko. Mes įsivėlėme į Žalia Raudona žaidimą, atsivėrėme, leidome jų lyderiams pajusti žaidimo skonį ir juo mėgautis. Galėjome bent jau kovoti, bet ir to šįkart nebuvo. Tad rezultatas absoliučiai dėsningas. Ir jei taip žaisime ir su kitomis komandomis, geriau tikrai nebus", - kategoriškas buvo Donatas.

Iš tiesų, po 4 turų vos 1 tašką turinti Riešė šiuo metu nusėdo į priešpaskutinę diviziono vietą ir labiau primena apatinio ketverto komandą, nei kietus vidutiniokus.

KLASĖ. Kietų vidutiokų statusą savo žaidimu pateisina FK Eksperimentas. Nors jiems ir nepavyko pasigauti Prima Line, tačiau eksperimentininkai privertė rimtai paplušėti favoritus, o po pirmų 25 minučių apskritai pirmavo 2:1. 

Vis dėlto, antroje rungtynių dalyje išryškėjo aukštesnis individualus Prima Line futbolininkų meistriškumas. Be Žydrūno Germano ir  Žilvino Danilevičiaus žaidusioje komandoje lyderio vaidmens ėmėsi Artūras Kirkutis, individualiais veiksmais draskęs Eksperimento gynybą, atlikęs bent du rezultatyvius perdavimus pirmus du įvarčius pelniusiam Aleksandarui Stankovičiui, o 48 minutę padėjęs tašką rungtynėse ketvirtuoju - paskutiniu įvarčiu.

Pergalė Prima Line ekipai leido išlaikyti diviziono favoritų trejeto tempą, o Eksperimentui beliko tik guostis, kad lyginant su pirmąja sezono akistata, kai 0:5 buvo nusileista VU MIF ekipai, dabar žaidimo kokybė buvo tikrai geresnė.

DEBIUTAS. Antroje turo dalyje įspūdinga intriga prisodrintą mini futbolo trilerį susuko MSC ir FM Vilniaus Vytis. Abi komandos sezoną pradėjo neslėpdamos ambicijų pasikapoti su favoritais, abi gavo skaudžių pamokų ir po trijų turų sėdėjo ant 0 taškų. FM VV vadovas Olegas Kricun prieš 4 turą pareiškė, kad komanda sulauks solidaus papildymo ir ims taškus, nes žemiau kristi jau nebėr kur.

Pastiprinimo MFL debiutantai tikrai sulaukė: vartuose pasirodė prieš kelis metus Signalizacijoje registruotas Dariuš Michailovskij, o puolime išstojo buvęs Elitinis FM Ateitis čempionas Matas Gudaitis. Tiesa, iš pradžių atrodė, kad net ir tokio papildymo gali neužtekti. Nors 3 min. FM VV išsiveržė į priekį, bet vos 7 žaidėjus išstačiusi MSC nepanikavo, atsakingai dirbo gynyboje ir neleido varžovams įsibėgėti. O 28 ir 32 minutėmis meistriškumu žybtelėjęs Aringas Streckis ne tik palygino, bet ir išvedė MSC į priekį 2:1.

Rungtynėms artėjant prie finišo FM Vilniaus Vytis perėjo į totalinio puolimo modelį, Vyčių smūgiai pylėsi it iš gausybės rago, bet Juozas Pečiukaitis ir Co stovėjo kaip Pilėnų gynėjai. Ir kaip tikri Pilėnų gynėjai - neišstovėjo. 48 minutę M. Gudaitis susikūrė sau erdvės prieš vartus - ir rezultatą palygino, o dar po kelių minučių - ir įkalė pergalingą.

Buvusiam Lietuvos jaunimo rinktinių žaidėjui prireikė laiko adaptuotis prie MFL futbolo subtilumų, bet galiausiai meistriškumas paėmė viršų. Ir FM VV vadas Olegas pagaliau galėjo lengviau atsipūsti. "Žaidėm prieš tokią pačią komandą kaip ir mes – su nuliu taškų. Laimėjom, parodėm kovingumą. Padarėm gerą transferį, atėjo neblogas puolėjas ir dviem įvarčiais nukalė mums pergalę. Aišku, varžovai žaidė be keitimų, tad rungtynių pabaigoje jie jau labai giliai nusileido į gynybą, o mes galėjome įmušti ir daugiau. Ir ne tik Matas, progų turėjau ir aš, ir kiti. Bet svarbiausia, kad laimėjome", - pareiškė O. Kricun.

Savo ruožtu MSC futbolininkai po skausmingos nesėkmės buvo stebėtinai nekalbūs. Ir bene pirmą kartą per MFL 10-metį Adomo Kripo kompanija iš Fanų stadiono išėjo net neprisėdusi. Ir tai gali būti labai rimtas ženklas. Gal net savotiškas perspėjimas. Arba ne.

LYDERIAI. Tuo metu kai MSC iš paskutinių laikė gynybinį fortą prieš FM Vilniaus Vytis, kitame Fanų ketvirtyje VU MIF šventino į trenerius savo vartininką Vaidotą Kazlauską. Pastarasis sezoną pradėjo būdamas pagrindiniu Studentų vartų sargu ir solidžiu žaidimu prisidėjo prie pergalingo starto "Arimex" taurėje bei B divizione. Tačiau prieš 4 turą Vaidotas apturėjo skausmingą akistatą su aštriu daiktu - ir iš vartininko persikvalifikavo į trenerį.

Bet net ir tai nesustabdė VU MIF pergalingos eisenos. Nors WorldOne United prieš lyderius metė bene pajėgiausią savo sudėtį ir davė rimtą kovą, bet Studentai netrypčiojo vietoje ir laimėjo 5:1. Tiesą sakant, trypčioti vietoje VU MIF niekaip negalėjo. Ir ne tik dėl reiklaus naujojo stratego vadovavimo, bet ir dėl įspūdingo fanų (-ių) palaikymo. Klyksmai, šauksmai, plojimai ir garsūs užklausimai "kas laimi?" neįtikėtinai užvedė bei motyvavo VU MIF futbolininkus, tad jau po pirmų 12 minučių Studentai pirmavo 3:0, o antrame kėlinyje galutinai sudėliojo pergalingus akcentus.

Po rungtynių V. Kazlauskas abiem rankom ir 9 pirštais priiminėjo sveikinimus, o tuo pačiu ir teikėsi pasidalinti mintimis su MFL LIVE studijos žiūrovais. "Su WOU susitikome antrą kartą šį sezoną. Tiesa, taurėje buvo lengvas pasivaikščiojimas, nes tada jie buvo stipriai nukraujavę. O šiandien tai buvo jau kita komanda. Pirmas kelias minutes jie davė mums spaudimo, bet mes greitai sumušėme du, pridėjome trečią – ir pasprendėme rungtynių baigtį. Kolegos prašė nesakyti, bet pasakysiu, kad mūsų realizacija šįkart stipriai šlubavo. Antro kėlinio antroje dalyje turėjome įmušti bent 3-4, bet mūsų puolėjai, tarsi specialiai vis smūgiavo į varžovų vartininką. 

O kalbant apie fanus ir jų palaikymą, tai neslėpsiu, jis mums labai svarbus, juo labiau, kad tas palaikymas stadijone puikiai girdisi. Kartais fanai sukeldavo tokį triukšmą, kad buvo sunku prisišaukti keitimui žaidėjus. Be abejo, tikimės, kad tai kartosis ir kitose rungtynėse", - aukšta gaida pasisakymą baigė naujasis VU MIF treneris.

KALNELIAI. Paskutinėse turo rungtynėse susitiko SFK Novovileisk ir International Vilnius. Komandos su neilga, bet jau gan spalvinga tarpusavio dvikovų istorija. Dar prieš rungtynes International Vilnius atstovas Valerij Krasockij užsiminė, kad Naujosios Vilnios ekipa bus kupina ryžto iškovoti ne šiaip pergalę, bet įtikinamu skirtumu, tokiu būdu atsilyginant už pralaimėjimą VRFS Futsal pirmenybėse.

Ir pergalę Novovileisk iškovojo. Tik va skirtumas galiausiai nebuvo toks jau įtikinantis. Kita vertus, 2:0 po pirmo kėlinio ir 4:0 po 32 minučių atrodė gan įtikinamai. International Vilnius kapojosi, grūmėsi, tačiau realiai kontrargumentų solidžiai žaidusių varžovų atžvilgiu neturėjo. Nepadėjo ir tai, kad IV gretose trūko kelių kertinių Ukmergės žaidėjų, tad ir žaidimo planas "kompaktiškai gintis ir žaibiškai atakuoti" nepasiteisino. Na, bent jau iki 35 minutės. Nes per paskutinias 15 minučių tarptautiniai vilniečiai sugebėjo ne tik pelnyti garbės įvartį, bet ir šiek tiek pakutenti Novovileisk gerbėjų nervus, sumažindami varžovų pranašumą iki minimumo. 

Tiesa, rimčiau pasinervinti jiems neteko, nes visus tris įvarčius pelnęs Valentin Senčenko paskutinį tikslų smūgį atliko 50 minutę, o vos ištraukus kamuolį iš tinklo arbitras Jurijus Solovjovas paskelbė rungtynių pabaigą.

Natūralu, kad Novovileisk tokia rungtynių baigtimi pernelyg nesidžiaugė, tačiau, anot trenerio Arsenijaus Buinickio: "3 taškai yra 3 taškai". "Atrodo, visas rungtynes kontroliavome kamuolį, dominavome aikštėje, pirmavome net 4-0, o užbaigėm tik 1 įvarčio persvara. Kodėl taip atsitiko? Matomai dar ne iki galo išmokome nusiteikti visoms 50 minutėms žaidybinio laiko: arba pradedam žaisti atsilikdami 0-2, arba pabaigiam žaisti praleisdami įvarčius. Išvados padarytos, sekančiose rungtynėse bandysime visas sekundes išlikti žaidime", - po rungtynių pažadėjo SFK Novovileisk Facebook paskyros adminas.  

STATISTIKA. 38 įvarčiai per 5 rungtynes, arba  7,6 įvarčio vidutiniškai. 
Stipriausiai įvarčiais pasipuošė Žalia Raudona ir Riešės rungtynės, per kurias buvo atlikta net 14 rezultatyvių pataikymų. 11 iš jų priklausė Žalia Raudona futbolininkams, o drauge su įvarčiais atėjo ir rezultatyviausios turo komandos įvertinimas. 

5 įvarčius pelnė VU MIF, po 4 – Prima Line ir SFK Novovileisk. 
Mažiausiai – vos 1 tikslų pataikymą išspaudė WorldOne United, po 2 – Eksperimentas ir MSC.

Gynyboje geriausiai pasidarbavo tik kartą varžovams pasižymėti leidusi VU MIF komanda, po 2 išsitraukė Prima Line ir FM Vilniaus Vytis, 3 – Žalia Raudona, MSC ir Novovileisk.

Absoliučiai be gynybos atžaidė net 11 išsitraukusi Riešė, 5 išsiėmė WOU, po 4 – Eksperimentas ir International Vilnius.

SNAIPERIAI. Turo rezultatyviausiu žaidėju visiškai pagrįstai tapo rezultatyviausios turo komandos atstovas, pokerį sužaidęs Matas Radžiukynas iš Žalia Raudona. 

3 įvarčius pelnė International Vilnius komandos pralaimėjimą šiek tiek padailinęs Valentin Senčenko.

Po 2 kartus pasižymėjo šeši futbolininkai: Prima Line debiutantas Aleksandar Stankovič, MSC atakų lyderis Aringas Streckis, FM Vilniaus Vytis pergalės kalvis Matas Gudaitis, Žalia Raudona duetas – Tomas Staniūnas ir Marius Škadauskas, bei VU MIF įvarčių mašina Nedas Suokas.

Nedo kraityje po 4 turų – 7 įvarčiai. Po 5 įvarčius jau turi A. Streckis ir M. Radžiukynas.

DRAUSMĖ. Per penkerias turo rungtynes pasirodė tik 2 geltonos kortelės. Jomis buvo įvertintas Eksperimento žaidėjas Martin Sevruk ir Dmitrij Gavrilov iš Riešės. Santūriai.

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas teisingai numatė keturių rungtynių baigtis ir Prima Line, FM Vilniaus Vytis, VU MIF bei Novovileisk pergalių dėka užsidirbo 4 taškus. Visiškai ne į temą buvo tik prognozuotos Žalia Raudona ir Riešės komandų lygiosios 2:2. 

Galima sakyti, kad nedaug trūko ir iki antrojo absoliučiai tikslaus pataikymo. Novovileisk ir International Vilnius rungtynių 49 min. rezultatas buvo 4:2. Lygiai kaip pagal prognozę. Tačiau 50 min. V. Senčenko savo trečiuoju įvarčiu padėjo visai nereikalingą tašką ir švieslentėje užsifiksavo skaičiai 4:3. 

Bendras čempionato prognozių balansas po 20 rungtynių: Apžvalgininkas 17 – 5 Komandos.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado - ESFA6600375+3218
2FK Dinamika64022924+512
3FK Eagle Team - Setaltas63032415+99
4FK Rytas63032422+29
5FK Fortitudo63031418-49
6Prima Line62041835-176
7SFK Novovileisk61141627-114
8FK Alytis61141430-164

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 6

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
12 Varžybų:6
Martynas Rašinskas Komanda:El Dorado - ESFA
10 Varžybų:6
Paulius Obolevičius Komanda:El Dorado - ESFA
8 Varžybų:5
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
7 Varžybų:6
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
7 Varžybų:5
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
7 Varžybų:5
Deivydas Dzius Komanda:SFK Novovileisk
6 Varžybų:6
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
6 Varžybų:5
Evaldas Pliavga Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Tomas Tubutis® Komanda:El Dorado - ESFA
4 Varžybų:6

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Mantas Miklaševičius Komanda:SFK Novovileisk
0 2
Daniel Bardovskij Komanda:SFK Novovileisk
0 1
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
0 1
Vitalijus Viršilo Komanda:FK Rytas
0 1
Deividas Reimaris Komanda:El Dorado - ESFA
0 1
Meirūnas Olišauskas Komanda:FK Alytis
0 1
Fahad Al Balushi Komanda:Prima Line
0 1
Paulius Zaniauskas Komanda:FK Alytis
0 1
Egidijus Grinis Komanda:Prima Line
0 1
Deivydas Dzius Komanda:SFK Novovileisk
0 1
Gegužė   2023
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: