2022-07-13

A divizionas. Netikėtų rezultatų puokštė prieš atostogas

Liepos 7 dieną A diviziono komandos sužaidė 12 turo rungtynes - ir išėjo ilsėtis. Į vasaros atostogas ant pergalių bangos nuslydo El Dorado ir Dinamika, čempionams skolą už dvi nesėkmes atidavę Vilniečiai ir po šešių iš eilės pralaimėjimų atsitiesusi TEC komanda.

REZULTATAI.

NETIKĖTUMAS 1. Tikriausiai pamenate, kad GREEN TOWN - FK Eagle Team čempionate startavo 9 pergalėmis. Bet garantuotai nepamenate, kada paskutinį kartą Ereliai turėjo trijų pralaimėjimų seriją. Nepamenate, nes tokios serijos jie neturėjo. Tiesa, 2020 m. sezone per liepą ir rugpjūtį buvo susidarius trejų nelaimėtų rungtynių serijytė (pralaimėjimas-lygiosios-pralaimėjimas), bet kad taip trys pralaimėjimai paeiliui - ne, nebuvo.

Nebuvo iki 2022 metų 12 turo, kai Eagle Team 1:3 nusileido Vilniečiams - ir patyrė trečią nesėkmę iš eilės. Pralaimėjimas gavosi absoliučiai dėsningas, nes Vilniečiai buvo tiesiog geresnė komanda. Čempionų problemas bene geriausiai įprasmino priverstinis Gedimino Skrocko įdarbinimas gynyboje, nes paprasčiausiai nebuvo kam gintis. Nebuvo Mariaus Linkevičiaus, Aleksandro Lebedevo, Martyno Rumkio, Deniso Romanovo, nebuvo net ir Aleksandro Dergačiovo. O su tais žaidėjais kurie buvo, įgelti kokybiškai susirinkusiems Vilniečiams Ereliai nesugebėjo.

Įdomiausia, kad nepaisant visų savo gynybinio plano bėdų Ereliai pirmi pasižymėjo ir iki 11 minutės pirmavo. Visgi reikia pastebėti, kad dar iki Eriko Milašausko įvarčio Vilniečiai turėjo progų, tikrino varžovų gynybą ir vartininką. Patikrinimas truko iki 11 minutės, kai iššovė Albertas Voskunovičius, dar po kelių minučių nesusipratimu atliekant Eagle Team žaidėjų keitimą pasinaudojo Viktor Bartosevič - ir Ereliai staiga atsidūrė besivejančių vaidmenyje. Jame jie pasiliko iki paskutinės rungtynių akimirkos.

Teisybės dėlei pastebėkime, kad rungtynės nebuvo vienos krypties eismo juosta. Progų ir progelių turėjo ir Eagle Team, vien Tadas Švaikevičius galėjo paspręsti rungtynių baigtį ar bent jau nutraukti savo įvarčių sausrą, bet turėtais šansais nepasinaudojo. Kaip nepasinaudojo ir kiti Eagle Team žaidėjai. O Vilniečiai antrame kėlinyje pridėjo trečią įvartį ir šią persvarą išsaugojo iki finalinio arbitro švilpuko.

Vilniečiai ne tik iškovojo penktą pergalę čempionate, bet ir atsirevanšavo Eagle Team ekipai už pralaimėjimus "Arimex" Supertaurėje ir pirmame čempionato rate. "Manau, kad varžovai gal kiek atsipalaidavo, kai pirmi įmušė. O mes tiesiog žaidėm savo žaidimą, gynyba puikiai susitvarkė, o ir puolėjai pagaliau sujudėjo taip kaip reikia", - trumpai rungtynes apibendrino Vilniečių vadovas Tomas Rudzianiec.

ERELIAI. Eagle Team rungtynių apibendrinimą pateikė savo Facebook paskyroje.

"Vakar baigėme pirmąją MFL sezono dalį varžybomis su FK Vilniečiais. Susirinkimas nebuvo prastas, tačiau žaidėme be Mariaus, Martyno, Aleksandro, Deniso - visos gynybinės linijos. Džiaugiamės, kad sunkesniu momentu mums padeda mūsų senbuvis Zemlia, nes jei Gedui reikia žaisti gale, vadinasi sudėties gilume turime problemų.

Braižas. Natūralu, jog atėjus retai lankantiems, pametėme savo klasikinį tiki-taka ir lupome kamuolius į priekį. Nors puolėjai kabinosi neblogai ir mes pasijungdavome padėti, tačiau varžovai greitai prie to prisitaikė ir ilgainiui nebeliko įvairovės mūsų puolimo veiksmuose. Užbėgant įvykiams už akių reikia paminėti jog progų daugiau nei reikia turėjome. Buvo keli katalavos blykstelėjimai, bet tai toli gražu nepriminė mūsų įprastinio žaidimo.

Tušti šoviniai. Dabar pereikime prie linksmai liūdnos dalies neišnaudotų progų. Tikriausiai pasigavome virusą praeitose varžybose - iš Italijos jį parvežė Tadas, kuris prieš El Dorado šaudė iš metro į vartininką. Tačiau tuo virusu vakar sirgome absoliučiai visi - mūsų stingeriai žemė-oras lėkė kaip GRAD'ų sistemos ir nieko negalėjome padaryti. Jei būtume įmušę bent trečdalį viso to, dabar taškų turėtume daugiau nei turime. Prie limonado priėjome išvados, jog atostogos pačiu laiku, nes prišaudome TEC 14, o kai reikia kituose turuose įmušti 5 - apkaba jau būna tuščia.
Charakteris. Nepaisant to, jog žaidimas nesiklijavo, ir teko varžovus vytis nuo 13 minutės berods,  kiekvienas pramazintas smūgis iš pusmetrio varė į neviltį vis labiau ir labiau, komanda kovojo iki galo. Buvo keletas "žaiskit patys" , bet tokioje agonijos ir nevilties dramoje kai kurie ir neatlaiko. Visi šaunuoliai, atostogos bus tik į naudą, pailsėsim, nurimsim, susikalibruosim taikiklius ir vėl eisim į kovą."

NETIKĖTUMAS 2. Vilniečių pergalė prieš Eagle Team netikėtumu pavadinta vien jau dėl to, kad diviziono debiutantai nugalėjo čempionus ir lyderius. Tačiau TEC pergalė 3:1 prieš Rytą buvo dar labiau netikėta, nes absoliutūs autsaideriai, per 11 turų surinkę vos 6 taškus ėmė ir pakirto komandą, kuri dar prieš kelis turus realiai pretendavo pakovoti dėl medalių.

O juk pirmame kėlinyje nebuvo jokių minčių apie TEC pergalę. Abi komandos susirinko negausiai, bet gan kokybiškai, aikštėje vyko apylygis žaidimas, bet Rytas turėjo daugiau ir gerokai kokybiškesnių progų. Vien ko vertas 14 min. Dominyko Stankevič apturėtas išėjimas 1 ant 1, pasibaigęs smūgiu į virpstą. Juo labiau, kad 23 min. Dominykas reabilitavosi už neišnaudotas progas ir pagaliau pramušė puikiai savo tvirtovę gynusį TEC vartininką Edvardą Ruskan.

Po pirmo kėlinio Rytas pirmavo 1:0. Atrodė tik laiko klausimas, kada įvarčių sąskaita pasipildys, nes progos ir toliau kūrėsi prie TEC vartų. Tačiau E. Ruskan kategoriškai nesutiko dar bent kartelį traukti kamuolį iš savo vartų tinklo, tad kai įvarčiai visgi pasipylė - tai pylėsi jie į Ryto vartus. 40 min. TEC gynėjas Aurimas Andrulis tolimu perdavimu iš savo aikštės pusės užklupo nepasiruošusius Ryto gynėjus, savo indėlį įnešė ir su Ryto vartininku baudos aikštelėje sukontaktavęs Albertas Šaveiko - ir staiga patapo lygu.

Dar po minutės Albertas susitvarkė su keturiais savo buvusios komandos žaidėjais ir laimėjęs jėgos dvikovą išvedė TEC į priekį 2:1. Rytas pamėgino susigrąžinti iniciatyvą, progos ir vėl pylėsi it iš gausybės rago, bet kamuolys niekaip nėjo į TEC vartus. Galiausiai 46 minutę tecininkai surengė pavyzdinę kontrą, kurią įspūdingu smūgiu į viršutinį vartų kampą įprasminęs Naglis Milkevičius užfiksavo TEC pergalę. Beje, pirmą po šešių pralaimėjimų.

Tiesa, per paskutines kelias minutes Rytas turėjo šansą kabintis, nes Deividas Maciulis gavęs geltoną už nelabai reikalingą "padkatą" paliko TEC mažumoje. Bet kai nepataikai iš pusmetrio į tuščius vartus galvoti apie užsikabinimus nėra jokios prasmės.

KOMENTARAS. TEC vartus patikimai saugojęs Edvardas Ruskan atsakydamas į prašymą pakomentuoti rungtynes pastebėjo, kad pralaimėjimų serija užtruko kiek per ilgai, tad buvo pats laikas buvo ją nutraukti.

„Dėliodami žaidimo planų nusprendėme nugalėti varžovą jų pačių ginklu. Ką tai reiškia? FK Rytas dažniausiai neturi keitimo arba vos vieną geriausiu atveju, taip ir mes ketvirtadienį žinojome jau iš anksto, kad būsime maksimaliai aštuoniese. Gal šitas faktas suteikė ramybes, kad visi gaus pažaisti ir tiesiog nereikia iš pradžių niekur bėgti, bet kiek įmanoma ilgiau išlaikyti Rytą be įvarčio pirmame kėlinyje. Visgi Rytas yra viena iš tų komandų, kurias pelnyti įvarčiai dar labiau užveda pulti ir vėliau juos sustabdyti sekasi sunkiai. Tad mes tiesiog neleidome Rytui mėgautis žaidimu, visos mūsų grandys ir vartininkas gynėsi patikimai, gaudėme juos kontratakose, kuriu irgi turėjome. Nors ir praleidome įvartį baigiantis kėliniui, bet varžovų gretose jautėsi nervingumas, kad sekasi jiems sunkiai šiandien. Tas planas antram keliniui irgi liko panašus.

Laikas bėgo, rezultatas vis dar buvo 0:1 bet mūsų puolėjai vis dažniau turėjo pusprogių. Kai pavyko pagauti vieną kartą varžovus, greitai pagavome ir antrą. Rytas tiesiog jau nesugebėjo grįžti į šias rungtynes, net nepaisant to kad 3 minutes žaidėme mažumoje. Atrodo varžovai šį kartą mūsų neįvertino rimčiau.

Trumpas šių rungtynių reziumė: visa komanda puikiai atidirbo gynyboje, nors varžovai ir turėjo daug progų, bet leidome pasižymėti jiems tik kartą, o labiausiai buvo smagu dėl mūsų jauniausio nario Naglio, kuris neišsigando kieto varžovų žaidimo stiliaus  ir rungtynių pabaigoje dar pelne gražų įvartį. Labiausiai buvo gaila po rungtynių, kai sužinojome, kad dabar bus keliu savaičių pertrauka ir būtent tada kai pagavome žaidimą ir pradėjome pergaliu seriją“, – linksmai savo komentarą užbaigė E. Ruskan.

NETIKĖTUMAS 3. Iš principo pavadinti El Dorado pergalę prieš Alytį netikėtumu lyg ir nederėtų. Tačiau netikėtumu tapo ne pati pergalė, o rezultatas. 11:2. Faktas, kad alytiškiai surinko ne pačią optimaliausią sudėtį, nebuvo pirmojo susitikimo su El Dorado didvyrio Augusto Trinkūno, trūko ir Erlando Juškos bei gilesnių rezervų. Tačiau 2:11 - visgi nepateisinamai per daug.

Juo labiau, kad po pirmojo Arnoldo Kunigėlio įvarčio 4 min. sekė pauzelė iki pat 16 minutės. O paskui įvarčių fontanai šovė į svaiginančias aukštumas. Po pirmo kėlinio El Dorado pirmavo 5:0, o 34 min. jau buvo priekyje 8:0.

37 min. Dominykas Vasiliauskas kažkiek pašvelnino santykį, bet eldoradininkai atsakė dar trimis pataikymais, o paskutinis Pauliaus Sakalio smūgis 50 minutę užfiksavo rekordinę Alyčio nesėkmę MFL lygoje.
Tik pačiame pirmame savo sezone Alytis buvo gavęs panašių pamokų, o skaudžiausią 2018 m. gegužės 24 d. davė WorldOne United, laimėjusi 11:3. Vėliau jau pamokas varžovams dalino alytiškiai. Iki pat 2022 m. liepos 7 dienos, kai Alytis užfiksavo naują antirekordą.

Visgi Alyčio lyderis P. Sakalis nebuvo linkęs dramatizuoti situcijos. "Kas nutiko? Ogi lygių skirtumas. Alytis stiprus, kai susirenka optimali sudėtis, bet kai nėra visų stipriausių, atsiranda skylės. Be to, El Dorado surinko gerą sudėtį, labai gerai judėjo. O mes po trečio praleisto įvarčio sustojom visiškai. Tuo metu varžovai buvo ant bangos ir laimėjo daugiau nei užtikrintai. Iš tiesų, šiuo metu tai labai rimta komanda, manau, kad su šia sudėtim ji gali laimėti lygą, nors prieš 3-4 turus atrodė, kad Eagle Team jau niekas nepagaus", - pastebėjo Paulius.

Alyčiui tatai buvo jau antras pralaimėjimas iš eilės ir trečias per paskutines ketverias rungtynes. Tuo metu įspūdingą revanšą už dramatišką pralaimėjimą pirmame rate užiksavusi El Dorado laimėjo penktą kart paeiliui. Ir solidžiausiai nuo pat 2019 m., kai 3-iame ture 13:0 sutraiškė Spartaką.

Rungtynes su Alyčiu dėl geltonų kortelių prasileidęs El Dorado kapitonas Martynas Rašinskas šį kartą prie pergalės prisidėjo ne aikštėje, o iš techninės zonos. Jo teigimu El Dorado pergalę lėmė stabilus susirinkimas ir puikus progų realizavimas. "Antrose rungtynėse iš eilės žaidėme nedidele, bet stabilia sudėtimi. Kai įmušėme kelis pirmus įvarčius matėsi, kad Alyčiui buvo šokas. O kai rezultatas išaugo, alytiškiai apskritai nuleido rankas", - trumpai ir drūtai konstatavo Martynas.

NETIKĖTUMAS 4. Ant pergalių bangos į pertrauką išplaukį ir Dinamika. Ketvirtą kartą iš eilės laimėję dinamiškieji 5:3 pakirto Fortitudo komandą. Netikėtumas? Vertinant grynai pagal turnyrinės lentelės pozicijas - gal ir taip. Visgi Fortitudo buvo 5-oje vietoje, turėjo 16 taškų, o Dinamika su 12-uku žengė 7-a.

Bet rimtesniu netikėtumu reikėtų laikyti faktą, kad Dinamika laimėjo žaisdama be keitimų, be to, po pirmo kėlinio atsiliko 0:1. Antro kėlinio pradžioje Dinamikos vartus saugojęs Sergejus Viliavinas pažaidė su ugnimi, bet Fortitudo dovanėle nepasinaudojo - ir tuoj pat traukė kamuolį iš savo vartų tinklo. Ir net ne kartą, o visus du.

26 min. Dariuš Jankovskij, o 28 min. - Silvestras Kanopa pasinaudojo spragomis Fortitudo gynyboje ir iįvedė Dinamiką į priekį. Po praleistų įvarčių priblokšti Fortitudo žaidėjai stabtelėjo, o dinamiškieji ir toliau kūrėsi progas. Tiesa, dar kartą pramušti pavyko tik 40 minutę, kai aplaidžia Fortitudo gynyba pasinaudojo naujasis Dinamikos puolimo lyderis Timas Bosakas.

Per paskutines 10 minučių komandos apsikeitė įvarčių dupletais. 44 min. puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą žybtelėjo Fortitudo stačiakampį saugojęs Darius Lukoševičius, bet po minutės ne tokiu efektingu, bet lygiai taip pat efektyviu pataikymu atsakė Valdemar Voinič. 48 min. Fortitudo atakų siela Arnas Levonauskas pramušė savo antrą įvartį ir dar kartą sumažino atsilikimą iki minimumo 3:4.

Visgi aibę progų antroje rungtynių dalyje iššvaisčiusi Dinamika nesubyrėjo - ir 49 minutę T. Bosakas eilinį dinamiškųjų kontrišpuolį pavertė penktuoju rungtynių įvarčiu. Per likusį laiką Fortitudo darkart pasižymėti nebespėjo, tad sulaukusi arbitro Artiomo Gutovskio paskutinio švilpuko Dinamika džiaugėsi pelnytai nugriebta pergale.

LENTELĖ. Nors 12 turas buvo kupinas netikėtumų, bet turnyrinėje lentelėje didesnių permainų nenutiko. Eagle Team ir toliau užima pirmą vietą, El Dorado - antrą, o Alytis - trečią. Rytas vis dar ketvirtas, Dinamika - septinta, o TEC, nepaisant laimėjimo - pačiame dugne.

STATISTIKA. Per ketverias rungtynes - 29 įvarčiai. Vidurkis - 7,25 įvarčio per rungtynes. Tiesa, per pirmas dvi rungtynes keturios komandos bendromis pastangomis sumušė tik 8 įvarčius. Bet tada atėjo El Dorado ir viena pati sukalė 11 golasų. Ir absoliučiai pelnytai tapo rezultatyviausia turo komanda.

5 įvarčiais dar vieną savo pergalę papuošė Dinamika, o Vilniečiai, TEC ir Fortitudo pelnė po 3 įvarčius.

Su 2 pataikymais nesėkmingą turą užbaigė Alytis, po 1 kart pasižymėjo Eagle Team ir Rytas.

Prasčiausia gynybą 12 ture buvo pas 11 įvarčių išsitraukusį Alytį, 5 prasileido Fortitudo, po 3 - Eagle Team, Rytas ir Dinamika.

Geriausią gynybą rodė po 1 prasileidę Vilniečiai ir TEC, 2 kartus kamuolį iš savo tinklo traukė El Dorado.

SNAIPERIAI. Rezultatyviausiu turo žaidėju tapo rezultatyviausios turo komandos narus Arnoldas Kunigėlis. Jo sąskaitoje - 3 įvarčiai.

Po 2 pelnė kiti eldoradininkai - Deividas Reimaris ir Giedrius Šablinskas, dubliais atsižymėjo Arnas Levonauskas (Fortitudo) ir Dinamikos atradimas Timas Bosakas.

Rezultatyviausių žaidėjų viršūnėje su 22 įvarčiais ir toliau rymo Tadas Švaikevičius, bet tris turus ant 0 judantį Tadą pamažiukais vejasi 15 įvarčių susirinkęs Dariuš Jankovskij (Dinamika). Trečias - Alyčio atakų lyderis Paulius Sakalis. Jo sąskaitoje - 13 įvarčių.

DRAUSMĖ. Per 4 rungtynes buvo parodytos 3 geltonos kortelės. Jų autoriai - Yaroslav Vasiutin (Vilniečiai), Deividas Maciulis (TEC) ir Simonas Solovjovas (Fortitudo).

PROGNOZĖ. Prieš atostoginis turas Apžvalgininko spėlionėms nebuvo dėkingas. Pralaimėjo Eagle Team, Rytas ir Fortitudo, kurioms buvo prognozuotos pergalės. Laimėjo tik El Dorado, bet ne 3:2, o net 11:2. Tad turo santykis 1:3 Komandų naudai.

Bendras santykis po 12 turų: 30:20 Apžvalgininko naudai. Taip kad ir čia intriga dar gyva.