2022-08-04

B divizionas. 13 turo anonsas. Ketvirtadienis

Keturias savaites trukusi vasaros pertraukėlė baigėsi. Iki sezono finišo B diviziono komandoms liko tik 6 rungtynės, tad dėl medalių kovojančioms komandoms prasideda atsakingiausių kovų metas. O apatinio ketverto ekipos turės dar šešias progas pasigerinti savo pozicijas ir išvengti autsaiderių etiketės.

20 val.

FK Riešė (20 taškų) – FK Eksperimentas (7 tšk.) III Fanų ketvirtis

Iki vasaros pertraukos Riešė buvo bene karščiausia B diviziono komanda. Karščiau varė tik Prima Line, tačiau ir Riešė nuo lyderių beveik neatsiliko. Per pirmus keturis turus surinkusi vos tašką, per kitus septynis susirinko net 19. Ir tik 12-ame ture Riešė kluptelėjo užlipusi ant SFK Novovileisk grėblio.

Eksperimento istorija kitokia. Jis per pirmus tris turus pasiėmė 6 taškus – ir su tais pačiais taškais atkeliavo iki pat 12 turo. Prieš pat pertrauką eksperimentininkai lygiosiomis 3:3 sužaidė su panašaus kalibro varžovais MSC – ir nutraukė 8 pralaimėjimų seriją.

Pirmasis komandų susitikimas šį sezoną baigėsi Riešės pergale 4:3. Įdomu, kad po pirmo kėlinio Riešė pirmavo 3:0, bet antrame Eksperimentas grįžo į aikštę užsivedęs ir 44 min. rezultatas buvo lygus 3:3. Tačiau paskutinis žodis tose naktinėse rungtynėse priklausė Riešei – ir po Dmitrijaus Gavrilovo įvarčio ji pasiėmė visus 3 taškus.
Dar įdomiau, kad per visą komandų tarpusavio mačų istoriją net penkis kartus rungtynės baigėsi minimalia kurios nors ekipos pergale. Ir tik 2017 m.rugpjūčio 31 d. Riešė pervažiavo Eksperimentą 7:0.

Kadangi vasaros pertraukėlė į komandų gyvenimus įnešė daug nežinomų aspektų, šį kartą prognozuoti rezultatą stipriai keblu. Bet Riešės pranašumas – horizonte švytintys medaliai. Ir savaime didesnė motyvacija susirinkti bei laimėti.

PROGNOZĖ. 4:2

FM Vilniaus Vytis (19 tšk.) – Prima Line (34 tšk.) IV Fanų ketvirtis

Centrinė turo dvikova, kurioje susitinka pagrindiniai pretendentai į auksą ir pagrindiniai kandidatai į metų naujokų titulą. Tiesa, dėl metų naujokų titulo FM Vilniaus Vytis varžosi be konkurencijos, tačiau tuo pat metu Vyčiai dar gali kabintis ir į medalius.

Tam, kad medaliai taptų ne siekiamybe, o realybe, FM VV turėtų rinkti taškus ne tik prieš žemiau esančius varžovus, bet ir prieš tuos kurie žengia aukštesnėse pozicijose. Šiuo atveju Prima Line yra bene geriausias variantas. Antrus metus divizione žaidžianti komanda šiais metais demonstruoja pavydėtiną stabilumą, per pirmus 12 turų prarado tik 2 taškus, į pertrauką išplaukė ant 9 pergalių bangos, yra rezultatyviausia (66 įvarčiai) ir geriausiai besiginanti (17 praleistų) komanda.

Jei FM Vilniaus Vytis laimės – bus staigmena. Jei pralaimės – niekas pernelyg nesistebės, nes visgi pralaimėjo diviziono lyderiams ir absoliutiems favoritams. Pirmame rate Prima Line Vyčius įveikė sausai – 6:0. Bet tada FM Vilniaus Vytis dar tik formavo pergalingą sudėtį, nes per pirmus penkis turus MFL naujokai sugebėjo surinkti tik 3 taškus. O po rungtynių su Prima Line komanda šovė į viršų – ir per kitus septynis turus pasiėmė 16 taškų.

Kaip bus šį sykį? Jei abi komandos susirinks po pertraukos optimaliai – bus apylygė kova, kurioje daugiau šansų turės stiprų pagrindinių žaidėjų branduolį suformavusi Prima Line.

PROGNOZĖ. 2:4

21 val.

VU MIF (18 tšk.) – FC Žalia Raudona (24 tšk.) III Fanų ketvirtis

Tai irgi galėjo būti Centrinė turo dvikova, jei ne katastrofiškas VU MIF komandos pabyrėjimas antroje pirmo rato pusėje. Tiesą sakant, galingai sezoną pradėjusių Studentų bėdos prasidėjo ties 5 turu, kai po keturių pergalių VU MIF 1:2 nusileido Žalia Raudona komandai. Tuo metu atrodė, kad tai tik apmaudus nesusipratimas, vienkartinis kluptelėjimas. Tačiau po vienos nesėkmės atėjo kita, ir nors VU MIF kelis kartus bandė atsitiesti, tačiau dar du pralaimėjimai prieš pat pertrauką nubloškė buvusius pretendentusį šeštą turnyrinės lentelės poziciją.

Tuo metu Žalia Raudona iki pertraukos demonstravo gan sėkmingą, rezultatyvų ir įdomų futbolą. Be abejo, jiems irgi nepavyko išvengti kluptelėjimų, tačiau po kiekvienos nesėkmės Žalia Raudona atsitiesdavo – ir grįždavo į pergalių kelią. Tikru komandos lyderiu šį sezoną tapo MFL naujokas Matas Radžiukynas, radęs bendrą kalbą su ekipos senbuviais ir į antrą planą nustūmęs pernykštes žvaigždes – Vilnius Football Academy trenerius. Pastarieji padėjo Žalia Raudona komandai prasiveržti į MFL „Arimex“ taurės finalą, bet B divizione lankėsi labai retai.

Nebus VFA trenerių ir šiose rungtynėse, tačiau Žalia Raudona jau ne kartą įrodė, kad gali laimėti ir savomis pajėgomis. Komanda ir vasarą tęsė treniruotes, tad susižaidimo problema jos taip pat nekamuos. O štai VU MIF ekipą gaubia paslapties šydas. Studentai dar gali kabintis bent jau į bronzos medalius, bet privalo laimėti čia ir dabar. Nes nesėkmės atveju atstumas nuo Žalia Raudona padidėtų iki 9 taškų, o šansai per likusius penkis turus sugrįžti į medalių lenktynes pataptų minimaliai minimalūs.

PROGNOZĖ. 2:3

SFK Novovileisk (27 tšk.) – MSC (6 tšk.) IV Fanų ketvirtis

Naujosios Vilnios komanda pirmame rate per 9 turus surinko 23 taškus ir tik 2 taškeliais atsiliko nuo pirmaujančios Prima Line. Tačiau antras ratas Novovileisk futbolininkams prasidėjo pralaimėjimu FM Vilniaus Vytis ekipai, po to atėjo lygiosios 2:2 su International Vilnius – ir atrodė, kad Novovileisk kažkiek per anksti išėjo atostogauti. Vis dėlto 12-ame ture naujavilniečiai susiėmė ir 5:3 įveikė Riešę, o tuo pačiu ir išlaikė auksinę intrigą.

Savo ruožtu MSC atkakliai palaiko intrigą turnyrinės lentelės apatinėje dalyje. Jubiliejinis – 10-asis sezone Mėgėjams negaili iššūkių, tačiau prieš pertrauką žaidimas akivaizdžiai pagerėjo, per paskutines ketverias rungtynes buvo pasiektos trys lygiosios – prieš International Vilnius, FM Vilniaus Vytį ir Eksperimentą.

Tiesa, lygiųjų serija MSC komandai nepadėjo atsiplėšti nuo dugno, bet ir pagrindiniai varžovai niekur nepabėgo. Realiai, viena pergalė MSC situaciją pakeistų stipriau nei dvi lygiosios, tačiau su Novovileisk tos pergalės tikėtis sudėtinga. Pirmame rate SFK laimėjo 6:3, o apskritai per septynerius tarpusavio mačus MSC prieš SFK pergalę šventė tik kartą – 2020 m. liepą, kai ėmė ir laimėjo 5:2.

Be abejo, rugpjūčio pradžia ir keturios savaitės atostogų gali turėti įtakos komandų žaidimui, bet Novovileisk šansai laimėti visgi yra ryškiai didesni.