2023-05-22

A divizionas. Autsaiderių driokstelėjimas ir dvigubas čempionų triumfas

6-asis turas buvo papuoštas dviem pirmais kartais, o tiksliau – pirmosiomis FK Alytis ir SFK Novovileisk pergalėmis A divizione šį sezoną. 

Diviziono senbuvių garbę apgynė FK Rytas, tuo metu FK El Dorado-ESFA trečią kartą per šešias savaites įveikė Eagle Team-Setaltas ekipą ir dar tvirčiau įsikūrė turnyrinės lentelės viršūnėje. O idant neatrodytų, jog jie tik MFL'e kieti, eldoradininkai šeštadienį pasiėmė ir Lietuvos mažojo futbolo asociacijos taurę.

REZULTATAI

KLASIKA. Trečiasis 2023 metais El Dorado-ESFA ir Eagle Team-Setaltas pasižaidimas MFL turnyruose baigėsi trečiuoju eldoradininkų laimėjimu. Po 4:3 laimėto Supertaurės finalo, 8:2 laimėto MFL Taurės turnyro aštuntfinalio atėjo laimėjimas ir čempionate – 2:0. Tiesa, šį kartą El Dorado neuždominavo, tačiau Darius Pupliauskas ir Artur Juchno pirmo kėlinio viduryje ir pabaigoje įkalė du tvirtus stulpus, ant kurių ir supleveno pergalės vėliava.

„Matėsi, kad Eagle Team šiandien buvo pasiruošę, stebėjau per apšilimą, kaip jų vadovas pasakojo Mariui Linkevičiui ir Lukui Vaičiūnui kaip ir ką reikėtų daryti, ir atrodo, kad jie viską teisingai darė, bet mes vis tiek atrodėme geriau. Džiugu, kad išlaikėme tą patį fiziškumo lygį visas 50 minučių, mūsų visur buvo pilna, mes bėgom, kritom, kėlėmės, ir tas, manau, padėjo mums pasiekti pergalę“, – po rungtynių rekordiškai ilgame 7 min. 52 sek. trukmės interve kalbėjo El Dorado-ESFA kapitonas Martynas Rašinskas.

Ir tikrai, pergalę El Dorado-ESFA šį kartą pasiekė ne ant meistriškumo, ne pasivaikščiodami ir pasimėgaudami savimi bei savo žaidimu, bet kietoje, bekompromisėje, fizinėje kovoje. Eagle Team futbolininkai čempionams pasiūlė maksimalų leistiną kontaktą, pastarieji pasiūlymą priėmė, arbitras – beveik netrukdė (nors, anot M. Rašinsko, gal ir galėjo kiek rimčiau patrukdyti), tad aikštėje, kaip senais (gerais?) klasikinių akistatų laikais buvo daugiau dvikovų, nei futbolo. Net A. Juchno įrodė, kad gali ne tik elegantiškai diriguoti eldoradininkų atakoms, bet ir sužaisti kiečiau beigi agresyviau.

Tai buvo 27-oji El Dorado ir Eagle Team dvikova visuose MFL turnyruose – ir 14-oji eldoradininkų pergalė. Prisiminus pernykščius laimėjimus A diviziono antrame ir trečiame ratuose – jau penktoji iš eilės. O sudėjus šio ir praėjusio sezonų visas pergalingas serijas, El Dorado turi net 23 iš eilės laimėtas rungtynes. Ir kol kas nepanašu, kad kas nors tikrai galėtų tą seriją nutraukti. 

„Džiugu, kad varžovai rimtai į mus žiūri, ruošiasi, bet mes vis tiek žaidžiame taip kaip ir tarėmės – neatsipalaiduojam, neužmiegam, bėgam visur ir kovojam dėl kiekvieno aikštės centimetro. Nežinau, kaip bus ateityje, mums nerūpi tos pergalių serijos, svarbu, kad mes nestojame ir nemažiname apsukų. Ir ne tik aikštėje, bet ir visame kame. O kai apsukos sumažės, tada, tikriausiai, baigsis ir pergalės“, – pastebėjo M. Rašinskas.

TITULAS. Kad El Dorado-ESFA nesiruošia mažinti apsukų patvirtino ir gegužės 20 d. Varėnoje vykęs Lietuvos mažojo futbolo asoaciacijos taurės turnyras. Net ir be M. Rašinsko eldoradininkai Varėnoje laimėjo visas penkias žaistas rungtynes ir antrą kartą per trejus metus iškovojo pagrindinę taurę. O su ja – ir kelialapį į „Baltic minifootball CUP“ taurės turnyrą.


Beje, grupėje El Dorado ir vėl susitiko su Eagle Team. Ir vėl laimėjo. 3:0. Ereliai Varėnoje 0:2 nusileido ir kelis Fortitudo žaidėjus savo sudėtyje turėjusiai Jurbarko Imsrei, o trečiose rungtynėse lygiosiomis 3:3 sužaidė su FK Alytus komanda. Tose rungtynėse dviem įvarčiais pasižymėjo Nikita Juščenko, įvarčio skonį prisiminė ir Gediminas Skrockas, tad belieka tikėtis, kad Eagle Team nutrauks nesėkmių seriją ir MFL čempionate. Kur, priminsiu, Ereliai turi jau trijų pralaimėjimų virtinę.

DOMINAVIMAS. Po 5 turų FK Rytas ir Prima Line turėjo savo sąskaitose po 6 taškus. Tačiau tarpusavio dvikovoje dominavo Rytas, o Prima Line atliko tik statistų vaidmenį. Rytiečiai jau rungtynių pradžioje ėmėsi tikrinti varžovų vartininką ir jau 5 minutę Marek Novosielskij po gražios kombinacijos išvedė savo komandą į priekį. 11 minutę Albert Masiusliuk pasinaudojo Prima Line klaida ir pelnė antrą įvartį, o Ryto pranašumas įgavo labai svarius argumentus. Tiesa, baigiantis kėliniui Fahad Al Balushi sumažino Prima Line atsilikimą, bet Rytas dar pirmame kėlinyje atkūrė dviejų įvarčių persvarą po Eduardo Tučinskio smūgio, o antrame kėlinyje Olego Miasniankino komandos domimavinavimas buvo neginčijamas ir totalus.

Jau pirmuoju smūgiu iš aikštės vidurio E. Tučinskis nemaloniai nustebino Prima Line vartų sargą, o nuo 32 iki 49 minučių tų nustebimų buvo dar penki. Prima Line taip pat sudalyvavo įvarčių fiestoje, tačiau per retai ir per silpnai.

Ant dviejų pergalių bangelės į 6-ą turą atplaukusi Prima Line ekipa antrą kartą šį sezoną iš savo vartų kamuolį traukė net 9 sykius, tuo metu 5-ame ture be įvarčio likę Ryto futbolininkai atsigriebė ir pasistatė sau naują 2023 m. rezultatyvumo rekordą.

„Rungtynės buvo panašios į mūsų mačą su El Dorado. Mus ir vėl žudė klaidos – tiek individualios, tiek ir komandinės. Apskritai, labai trūko kokybės mūsų žaidime, bet labiausiai – gynyboje“, – po rungtynių konstatavo Prima Line atstovas Žilvinas Danilevičius.

„Džiugu, kad po nuviliančio pralaimėjimo El Dorado ekipai vyrai susiėmė ir šiandien pademonstravo charakterį, norą ir užsivedimą. Spaudėme varžovus, neleidome jiems laisvai kvėpuoti, realizavome progas – ir pelnytai laimėjome. Rezultatas galėjo būti ir dar didesnis, tačiau tinka ir tokia pergalė, nes svarbiausia – 3 taškai, o ne įvarčių skaičius“, – samprotavo Ryto vadovas O. Miasniankinas.

AKIBROKŠTAS. Jei pirmoje turo dalyje viskas vyko daugmaž pagal Apžvalgininko prognozes ir planą, antroje pasipylė netikėtumai. O gal net ir rimtos staigmenos. Na, bent jau Alyčio pergalė 7:4 prieš Dinamiką tikrai buvo gan netikėta, o pats alytiškių žaidimas tapo didele staigmena. Ir ne tik Apžvalgininkui, bet ir pačiai Dinamikai.

Praėjusiame sezone A divizione debiutavę alytiškiai nuskynė ne vieną gražią pergalę, bet šiais metais per penkis turus surinko tik tašką, o 5-ame ture net 1:10 nusileido El Dorado ekipai. Vargu ar kas galėjo pagalvoti, kad po savaitės Fanų stadiono pirmame ketvirtyje išvysime visai kitą Alyčio veidą: kietą, agresyvų, kovingą, nepailstantį ir baudžiantį varžovus už menkiausias klaidas.

Naujojo Alyčio vedliais rungtynėse su Dinamika tapo Povilas Kalimavičius ir Herkus Biekša. Abu alytiškiai, abu žaidę reprezentacinėse Alytaus futbolo komandose, abu dar gan jauni ir energingi. Pernai Transinvest komandoje žaidęs, o šį sezoną Antroje lygoje su Kybartų Sveikata rungtyniaujantis P. Kalimavičius spėjo ir gintis, ir atakuoti, o savo debiutines rungtynes Alyčio gretose pažymėjo 3 įvarčiais ir 1 geltona kortele.  

Kita vertus, netinginiavo ir kiti Alyčio žaidėjui. Kiekvienas žengęs į aikštę kietai ėjo į dvikovas, neleido Dinamikos futbolininkams mėgautis žaidimu ir laisvai manevruoti varžovų aikštės pusėje. Intensyvus ir kietas varžovų žaidimas išmušė dinamiškuosius iš vėžių, nepadėjo ir tai, kad šiose rungtynėse Dinamika vertėsi be Vitalijaus Zubko, o rezultatyviausias čempionato žaidėjas Darjuš Jankovskij šaudė tuščiais ir net nesugebėjo realizuoti 9 metrų baudinio.

Nepadėjo Dinamikai ir vartus saugojusio Sergejaus Viliavino klaidos. 5-ame ture ant 0 atsaugojęs vartų stačiakampį, šį kartą Sergejus prasileido visus 7 ir bent kelis iš jų – dėl elementarios koncentracijos stokos. 
Galima sakyti, kad lūžis rungtynėse nutiko 39 minutę, kai D. Jankovskij nerealizavo baudinio ir nepasinaudojo proga sumažinti komandos atsilikimą iki minimumo. Tuoj pat Alytis pelnė ketvirtą savo įvartį ir nors Tomas Liaskovskis vėl sumažino atsilikimą iki dviejų (2:4), bet žaidimą smūgiu nuo vidurio pradėjęs Edgaras Barysas pasinaudojo Dinamikos vartininko atsipalaidavimu ir pelnė penktą įvartį.

Ir visgi, nepaisant visų duobių ir įgriuvų, dinamiškieji kovėsi iki galo. 47 min. Agnius Panka nukreipė kamuolį į savus vartus ir Alyčio persvata sutirpo iki dviejų įvarčių – 6:4. Dinamika perėjo į totalinį puolimą, S. Viliavinas pakilo iki trečiosios zonos papėdės, bet galiausiai paskutinis įvartis krito į dinamiškųjų vartus, o finalinį potėpį, kaip ir priklauso, atliko geriausias šių rungtynių žaidėjas, hetriką įforminęs P. Kalimavičius.

AKIBROKŠTAS-2. Jei Alytį į pirmą pergalę tempė naujokas, tai SFK Novovileisk komandoje žibėjo senbuviai. Fortitudo į rungtynes atėjo su 9 taškais, be to fortitudininkai ir praėjusiame ture 1:0 palaužė Eagle Team ir jau viena koja atsistojo ant prizininkų pakylos. Tuo metu Novovileisk po penkių turų turėjo tik 1 taškelį ir keturių pralaimėjimų seriją. Galimai tai irgi suvaidino savo vaidmenį, nes naujavilniečiai į aikštę žengė nusiteikę kautis iš paskutiniųjų, o fortitudininkai – pasiimti eilinės pergalės.

Tikriausiai Fortitudo ir būtų pasiėmusi pergalę, jei būtų šiek tiek rimčiau pasinaudojusi savo šansais puolime, ir nebūtų taip lengvabūdiškai žiūrėję į gynybą. Bet kas būtų jeigu būtų, ane? Kelis kartus nesužibėjo Fortitudo gynėjai, kelis kartus nebūdingai sau neužtikrintai sužaidė ir vartininkas Titas Vitkauskas. Ir iš viso šito gavosi Novovileisk pergalė.

Naujos Vilnios futbolininkai pirmame kėlinyje du kartus pirmavo (po Rafal Rusecki ir Jevgenij Ravda įvarčių), bet Fortitudo abu kartus lygino (po Karolio Zairio ir Deivido Maciulevičiaus smūgių). 31 min. Deivydas Dzius trečią kartą išvedė Novovileisk į priekį, bet 37 min. Tomas Kaziukevičius trečią kartą rezultatą išlygino.

Tačiau kai 42 min. antrą savo įvartį paspyręs D. Dzius ketvirtą kartą išvedė Novovileisk į priekį, Fortitudo sėkmės fontanai nuseko. Jau ir prieš tai dauguma fortitudininkų smūgių atkakliai skriejo pro šalį, o po to – net ir smūgių beveik nebeliko. Tad visiškai logiška, kad paskutinį įvartį rungtynėse pelnė Novovileisk. O dar logiškiau, kad tai padarė 50 minutę tarp dviejų varžovų išlaviravęs ir T. Vitkauską iš metro pramušęs D. Dzius.  

„Žaidėm neblogą futbolą, kovojom, pačios rungtynės buvo apylygės, galėjo laimėti abi komandos, bet sėkmė šiandien buvo mūsų pusėje. Išnaudojome savo progas, kurių ne tiek jau daug ir buvo, be to, ir patys gynyboje sužaidėme solidžiau, vartininkas mus gelbėjo, o kai viskas susidėjo į krūvą – atėjo ir pergalė. Dar liko daug rungtynių, po truputį judame į priekį, tad manau, kad viskas bus gerai“, – samprotavo SFK Novovileisk žaidėjas Arnoldas Čepkauskas.

Tuo metu šansą pasivyti antroje vietoje žengiančią Dinamiką vėjais paleidę fortitudininkai apie sėkmę nekalbėjo. „Labiausiai mums trūko nusiteikimo. Rungtynių metu nusiteikimą pakeisti jau būna sunku, ypatingai kai tavo komandai niekas neina, o oponentams beveik viskas. Tada jau kovoji ne tik su varžovu, bet ir pačiu savimi“, – konstatavo Fortitudo vadovas Gabrielius Butkevičius.

LENTELĖ. 6-asis turas El Dorado-ESFA ekipai buvo tiesiog puikus. Čempionai ne tik įveikė savo principinius varžovus, bet dar ant deserto gavo Dinamikos ir Fortitudo pralaimėjimus. Kitaip sakant – vienu ypu atotrūkis tarp pirmos ir antros komandos padvigubėjo iki 6 taškų.

Tuo pačiu šis turas parodė, kad negalima nurašyti A diviziono naujokų ir autsaiderių. Pasirodo, jie taip pat gali bet kada įgelti, ir ne tik sau lygiems, bet ir diviziono senbuviams. O tai reiškia, kad šiais metais divizione galime turėti iš tiesų nenuspėjamą ir nepakartojamą kovą ne tik dėl išlikimo, bet ir dėl medalių.STATISTIKA. Po sausros – įvarčių lietutis. 5-ame ture komandos suspardė vos 20 įvarčių (ir 15 iš jų paspyrė El Dorado-ESFA su Dinamika), o 6-ame – 33. Arba vidutiniškai 8,25 per rungtynes.

Po nulinio 5 turo net 9 įvarčiais atsižymėjo FK Rytas, 7 kartus pykštelėjo Alytis, 5 – SFK Novovileisk.

Antrą turą iš eilės be įvarčių iš aikštės išėjo Eagle Team-Setaltas futbolininkai, tik 2 įmušė rezultatyvieji eldoradininkai, bet tų dviejų jiems užteko pergalei. Po 3 įvarčius pelnė Fortitudo ir Prima Line, 4 – Dinamika.

Geriausią turo gynybą parodė ant 0 sustovėjusi El Dorado-ESFA, nedaug atsiliko 2 įvarčius prasileidę Eagle Team, po 3 iš tinklų traukė Rytas ir Novovileisk, 4 – Alytis.

Prasčiausiai savo vartus saugoti sekėsi Prima Line vartų sargui, kamuolį iš tinklo išgriebusiam 9 kartus. Dinamikos vartininkas Sergejus Viliavinas šią  nemalonią procedūrą atliko 7, o Fortitudo kyperis Titas Vitkauskas – 5 sykius.

SNAIPERIAI. Pripažinti A diviziono snaiperiai – Dariuš Jankovskij, Martynas Rašinskas ir Gediminas Skrockas šį turą praleido šešėlyje, o ryškiausiai sužibėjo Alyčio naujokas Povilas Kalimavičius ir SFK Novovileisk senbuvis Deivydas Dzius. Abu pelnė po 3 įvarčius ir tapo rezultatyviausiais turo žaidėjais.

Po 2 įvarčius sumušė FK Rytas trijulė: Eduardas Tučinskis, Dominik Bogdanovič ir Ignas Griškonis. Dubliu pasižymėjo ir Prima Line gynėjas Fahad Al Balushi.

Nepaisant šešėlyje praleisti turo (ir nerealizuoto 9 metrų baudinio), diviziono snaiperių rikiuotės viršūnėje ir toliau laikosi Dinamikos puolėjas D. Jankovskij. Jo sąskaitoje 12 įvarčių, 10 turi El Dorado-ESFA kapitonas M. Rašinskas, 8 – jo komandos draugas Paulius Obolevičius.

DRAUSMĖ. Per ketverias rungtynes žybtelėjo du geltono stačiakampi. Vieną pasiėmė El Dorado-ESFA žaidėjas Deividas Reimeris, kitą – Alyčio atradimu tapęs Povilas Kalimavičius.

PROGNOZĖS. Šiame fronte turas pasibaigė lygiosiomis 2:2. Apžvalgininkas teisingai nuspėjo El Dorado-ESFA ir FK Rytas pergales (tik neteisingais rezultatais), o Alytis ir Novovileisk nusprendė pademonstruoti savitą požiūrį į prognozes.

Visgi kažkaip ypatingai bendros situacijos šis turas nepakeitė. Po šešių turų 19:6 pirmauja Apžvalgininkas. 

MĖNESIO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500228+1415
2FK Eagle Team - Setaltas65012817+1115
3FK Alytis54012014+612
4FK Fortitudo63122417+710
5FK Grija63032623+39
6FC Žalia Raudona62132122-17
7FM Vilniaus Vytis52032224-26
8VRFM52031119-86
9FK Dinamika61051530-153
10VU MIF60061328-150

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
9 Varžybų:5
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
7 Varžybų:5
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
6 Varžybų:4
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:6
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
6 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
6 Varžybų:6
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Edgaras Barysas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:4
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
5 Varžybų:5

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Vaidotas Jarašius Komanda:VU MIF
0 1
Ernest Bublevič Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
0 1
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
0 1
Gegužė   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: