2024-05-15

B divizionas. Suvaldytas Tornadas ir lyderių kvartetas

Prireikė vos penkių turų, idant divizione neliktų nepralaimėjusių komandų. Po to kai Contra-Prima Line nuslopino Tornado polėkį, visos komandos divizione turi bent po vieną nesėkmę. Ir beveik visos turi šansą kabintis į medalius. Na, ar bent jau sukovoti dėl to šanso.

REZULTATAI.

CENTRINIS. Prieš sezoną Apžvalgininkas svariai ir argumentuotai sudėliojo baigtinę diviziono komandų rikiuotę, kurioje Contra-Prima Line ir Tornado ekipoms teko pirma ir antra vietos. Jei Contra-PL nebūtų pasigavusi zuikio trečiose savo rungtynėse, šiame ture ir būtų susitikusios pirma bei antra diviziono komandos. Tačiau 3-iame ture Contra pralaimėjo MSC ekipai, savo ruožtu, Tornado per tris pirmus mačus surinko 7 taškus, ir pasekmėje gavosi pirmos ir trečios diviziono komandų pasimatymas.

Aišku, visi suprantame, kad čia tik žodinė ekvilibristika, o po keturių turų kalbėti apie pirmas-antras tokiame super lygiame divizione nėra prasmės. Visgi reikia pripažinti, kad sezono starte Tornado ir Contra-PL demonstravo bene solidžiausią žaidimą ir patvirtino išankstinius favoritų statusus.

Šiuos statusus abi komandos tvirtino ir tarpusavio mače. Pirmą rezultatyvų smūgį jau 3 min. atliko Contra-PL žaidėjas Artūras Kirkutis, bet Tornado dar pirmame kėlinyje atsakė Eriko Milašausko ir Vadimo Pinko įvarčiais. Visgi, antroje rungtynių dalyje paaiškėjo, kad dviejų įvarčių per pirmas 25 minutes pergalei neužtenka. Ypač prisiminus tornadininkų sukaltus 7 su Maraksiu ar 4 su WorldOne United. Bet šį kartą Tornado savo gretose neturėjo rezultatyviai čempionate startavusio BUVUSIO Lietuvos paplūdimio rinktinės trenerio Sahibo Mammadovo, nebuvo ir praėjusio turo herojaus Armanto Verbiejaus, be aprangos rungtynes stebėjo ir Viktor Bartoševič. Nors Contra-PL taip pat neturėjo optimaliausios sudėties, bet jaunystės ir energijos persvara buvo jų pusėje, o tai ypač išryškėjo antrame kėlinyje.

Nuo 33 iki 48 minučių Rokas Slivinskas, A. Kirkutis ir Danas Baronas sukalė tris sviedinius į Simono Sabonio ginamus Tornado vartus, tornadininkai atsakė tik vienu Aleksandro Lebedevo pataikymu – ir buvo priversti išragauti pralaimėjimo taurę iki pat dugno.

„Per mažai pirmame kėlinyje įmušėme“, – po rungtynių lakoniškai konstatavo Tornado vadovas.

Savo ruožtu, Contra-Prima Line atstovas Žilvinas Danilevičius MFL LIVE studijoje pasisakė daug plačiau ir išsamiau, bet dėl techninių problemų pasisakymo garsas liko kažkur už kadro. Bet pagrindinė mintis buvo aiškiai išskaitoma ir iš lūpų: „Rungtynės buvo kovingos, kietos, apylygės, bet antrame kėlinyje išryškėjo mūsų pranašumas, savo KONTROSE realizavome turėtas progas ir pelnytai laimėjome.“


Ir kas galėtų su tuo nesutikti?

IŠŠŪKIS. FK Vilnoja ir Inter Vilnius žiemą žaidė SFL 7x7 pirmenybėse, o pavasarį žengė į MFL. Debiutas abiem ekipom truputuką prisvilo, bet po to Inter Vilnius įsimetė aukštesnę pavarą ir ėmėsi rinktis pergales, o aukštesnės pavaros neradusi Vilnoja – pralaimėjimus. 

Tad iš principo klausimų dėl tarpusavio mačo laimėtojų nebuvo. Klausimas buvo tik kaip stipriai Inter Vilnius sutriuškins Vilnoją. Turo Anonso prognozėje buvo įrašyta IV pergalė 8:2 su ryškiu dominavimu, efektingais įvarčiais ir pan.

Tačiau rungtynių pobūdis ir eiga gan stipriai skyrėsi nuo prognozės. Tiesa, Inter Vilnius po 3 min. pelnyto Alexander Greifenhofer įvarčio gan greit išsiveržė į priekį, bet Vilnoja ne tik nesubyrėjo, bet ir pateikė savo kontrargumentus. 9 min. Sudervės komandos kapitonas Marek Šadrin rezultatą palygino, o Andrius Skirka 17 minutę ir persvėrė. Po trijų minučių A. Greifenhofer atstatė lygsvarą, bet 24 min. pasižymėjęs Igoris Zakroiščikovas leido į pertrauką Vilnoja ekipai išeiti su minimalia persvara 3:2.

Po pertraukos aikštėje ir toliau vyko gan lygi ir atkakli kova, kurioje Vilnoja anaiptol neatrodė pralaimėjimui pasmerktu atsaideriu. Visgi įpusėjus kėliniui Inter Vilnius pagaliau atrado aukštesnę pavarą, o Vilnoja taip ir liko ant tos pačios. 36 min. Esteban Valencia rezultatą išlygino, 42 min. Kareem Salem – persvėrė, o paskutinį tašką susitikime padėjo geriausiu dvikovos žaidėju išrinktas ir gaiviųjų gėrimų prizą savo komandai pelnęs A. Greifenhofer.

FEJERIJA. Antroje turo dalyje į aikštę išbėgo rezultatyviu žaidimu išsiskirianti FK Riešė ir gražaus žaidimo apologetai Joga Bonito. Tiesa, pastariesiems šis išbėgimas buvo ypatingas, nes prieš rungtynes komandą sukrėtė žinia apie pagrindinio vartininko Mažvydo Vaidziulio mirtį. Anapilin iškeliavusio komandos draugo vietą vartų stačiakampyje užėmė Elvis Žaldaris, bet pagrindiniais rungtynių perfomanso veikėjais tapo atakuojantys žaidėjai.

Nuo 12 iki 15 minučių Arnoldas Čepkauskas ir Valdemar Šaveiko ant dviejų sumušė tris įvarčius ir Riešė truktelėjo į priekį 3:0. Joga Bonito žaidėjai  Vilmantas Bingelis ir Lukas Jakavičius atsakė savo dviem pataikymais, bet kėlinys pasibaigė tiksliu Aurimo Jaroslavskio smūgiu ir po 25 minučių Riešė pirmavo 4:2.

Įvarčių fiesta tęsėsi ir antrame kėlinyje. 32 min. Ignas Povilavičius sumažino JB atsilikimą iki minimumo, bet po minutės Albertas Šaveiko vėl atstatė dviejų įvarčių Riešės persvarą. Joga  Bonito metėsi į ataką  ir V. Bingelis 35 min. pašvelnino, o Edgaras Jankauskas 43 min. – ir palygino 5 ant 5.

Kadangi lygiosios į komandų planus neįėjo, atakų bangos ridenosi nuo vienų vartų iki kitų. Ir nors Riešės vartus šį kartą saugojo nominalus aikštės žaidėjas Dominykas Ladygo, bet paskutinėmis minutėmis jam pavyko atstovėti ant 0, o štai Elvis Žaldaris iš savų vartų tinklo kamuolį traukė dar du kartus. V. Šaveiko 48 min. išvedė Riešę į priekį, o A. Čepkauskas ant finalinio švilpuko savo trečiuoju įvarčiu įtvirtino riešininkų pergalę 7:5.

„Ne rungtynės, o tikras trileris. Buvo visko – ir džiaugsmo, ir apmaudo, ir labai daug įtampos. Joga Bonito parodė savo tikrąjį veidą, tai labai pajėgus varžovas, su kuriuo negalima juokauti. Rungtynių pabaigoje, kai rezultatas tapo lygus 5:5 jie mus tikrai labai aktyviai spaudė, baiminausi, kad galime palūžti ir neatsilaikyti, bet lemiamu momentu mūsų lyderiai parodė savo meistriškumą, įmušėm dar 2 įvarčius ir laimėjom“, – rungtynes apibendrino Riešės vadovas Tomas Guiskis.

„Gaila, kad pirmame kėlinyje prasileidom 3 įvarčius, po to reikėjo ropštis iš duobės, bet smagu, kad atradom jėgų comebackinti iki 5:5. Pabaigoje labai norėjom pergalės, labai norėjom įmušti dar bent vieną, gynyboj pritrūko susikaupimo, už tai mus varžovai ir nubaudė. Tačiau tikrai neliūdime, nes pozityvo tikrai daugiau. Džiugu, kad gerėja įvarčių mušimas, reikia dar susitvarkyti gynybą. Prieš rungtynes visa komanda patyrė labai skaudų smūgį, bet aš tikiu, kad po jo grįšime tik dar stipresni“, – vylėsi Joga Bonito atstovas Edgaras Stefanovič.

SMŪGIS. FK Maraksis su WorldOne United oficialiai susitiko pirmą kartą MFL istorijoje, bet prieš kelis metus FSB Zenitas ir WOU turėjo ne vieną karštą dvikovą Fanų ketvirčiuose. Karšta buvo ir šį kartą. Tiesa, pastebėjus, kad WOU atvyko į rungtynes be vartininko, o vietą stačiakampyje užėmė komandos emocinis lyderis Victor Cachay Grande, Maraksio futbolininkas smarkiai pakilo ūpas ir jie jau 1 min.  Elvino Ališausko smūgiu pasiuntė varžovus į nokdauną. Nors WOU po pirmo smūgio gan greit atsigavo, bet baigiantis kėliniui juos ištiko dar rimtesnė bėda – dvigubas Volodymyr Chimarenko ir to paties E. Ališausko smūgis 25 minutę, po kurio Maraksis susikrovė solidžią persvarą 3:0.

Visgi MFL senbuviai per savo dešimtmetę MFL istoriją yra turėję ir rimtesnių smūgių. WOU antroje rungtynių dalyje pasiūlė varžovams kietą, fiziniu kontaktu pagrįstą kovą, išmušė juos iš pusiasvyros ir įpusėjus kėliniui po  Ivan Puchinskiy ir Kristian Tankevič įvarčių priartėjo iki minimumo – 2:3.

Atrodė, kad nusimato epinis lūžis WOU naudai, bet laiku ir vietoje minutės pertraukėle pasinaudoję Maraksio žaidėjai į aikštę grįžo ramesni, atlaikė varžovų spaudimą, o 48 min. Marek Novosielskij ketvirtuoju įvarčiu įrėmino svarbią MFL naujokų pergalę.

„Rungtynės tikrai buvo nepaprastos. Nors WorldOne United susirinko lyg ir nelabai gausiai, bet davė mums labai rimtą kovą. Pirmavome 3:0, jie greit sumažino atsilikimą iki 2:3, pas mus prasidėjo pykčiai, varžovai pagalvojo, kad mes jau pralaimėjome, bet tada paprašėme minutės pertraukėlės, pakvėpavome, pamąstėme ką daryti, nusiraminę grįžome į aikštę, kapitonas įmušė ketvirtą įvartį ir laimėjome“, – teigė Maraksio žaidėjas Roman Danilčev.

Tuo metu vis dar be pergalių ir taškų liekančios WOU ekipos žaidėjas Victor Cachay Grande apgailestavo, kad jam nepavyko sėkmingiau sužaisti vartų stačiakampyje. „Abu mūsų vartininkai šiuo metu yra užsienyje, tad į vartus teko stoti man. Antrame kėlinyje sumažinę atsilikimą iki minimumo mes ir toliau atakavome, turėjome tikrai ne vieną progą, galėjome išlyginti rezultatą, juo labiau, kad buvo likę dar bent 12 minučių. Deja, mes savo progomis nepasinaudojome, o mačo pabaigoje Maraksis pelnė ir ketvirtą įvartį. Manau, kad tikras vartininkas būtų susitvarkęs su tuo smūgiu, bet man nepavyko. Nepaisant dar vieno pralaimėjimo manau, kad mūsų žaidimas gerėja, mums tik reikia užmegzti komandinius ryšius ir pajusti savo žaidimą. Kai taip nutiks, mes tikrai pradėsime rinkti taškus“, – pažadėjo WOU vadovas.

LENTELĖ. Po keturių turų Tornado buvo vienintelė diviziono komanda dar nepajutusi nesėkmės skonio. Bet tada atėjo Contra-Prima Line ir nepralaimėjusių nebeliko. O Inter Vilnius, Riešės ir Maraksio laimėjimai lėmė, kad divizione susiformavo lyderių kvartetas, su stipria palaikymo grupe MSC, Tornado ir Eksperimento juridiniuose asmenyse.

Situacija nesikeičia tik pačiame dugne, kur ir toliau tyliai tūno naujokai FK Vilnoja ir senbuviai WorldOne United. STATISTIKA. 33 įvarčiai per ketverias rungtynes, arba 8,25 per susitikimą. 

Rezultatyviausios turo komandos titulą ir vėl nuskynė Riešė, tik šį kartą ne su 9, o su 7 įvarčiais. Po 5 įkalė Inter Vilnius ir Joga Bonito, po 4 – Contra-Prima Line ir Maraksis.

Su 2 įvarčiais turą baigė WorldOne United, po 3 sumušė Tornado ir Vilnoja. 

Geriausią gynybą parodė 2 prasileidęs Maraksi, po 3 kartus varžovams pasidžiaugti leido Contra-Prima Line ir Inter Vilnius. 

7 išsitraukė Joga Bonito, po 5 – Riešė ir Vilnoja, po 4 – Tornado ir WOU.

SNAIPERIAI. Turo snaiperiais tapo po 3 įvarčius pelnę Alexander Greifenhofer (Inter Vilnius) ir Arnoldas Čepkauskas (Riešė).

Po 2 kartus pasižymėjo Artūras Kirkutis (Contra-Prima Line), Valdemar Šaveiko (Riešė), Vilmantas Bingelis (Joga Bonito) ir Elvinas Ališauskas (Maraksis).

Šį turą praleidęs Sahib Mammadov (Tornado) liko su 8 įvarčiais, bet snaiperių rikiuotės viršūnėje jį jau pasivijo tiek pat goliukų surinkęs A. Čepkauskas. Po 7 turi Rokas Slivinskas (Contra-PL) ir Valdemar Šaveiko (Riešė).

DRAUSMĖ. Turo eigoje per ketverias rungtynes žybtelėjo tik 1 įspėjimas. Jo autoriumi tapo FK Vilnoja žaidėjas Andrei Zatirko.

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas teisingai nuprognozavo tris iš keturių rungtynių baigtis. Nebuvo sunku su Riešės, Inter Vilnius ir Maraksio pergalėmis, bet Tornado vilčių nepateisino. Kita vertus, tornadininkai neturėjo savo gretose rezultatyviausio žaidėjo, tad šiuo atveju Contra-Prima Line pergalė atrodo logiškai ir suprantama.

Tad šį turą Apžvalgininkas laimėjo 3-1 ir nūnai pirmauja 14-6.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500228+1415
2FK Eagle Team - Setaltas65012817+1115
3FK Alytis54012014+612
4FK Fortitudo63122417+710
5FK Grija63032623+39
6FC Žalia Raudona62132122-17
7FM Vilniaus Vytis52032224-26
8VRFM52031119-86
9FK Dinamika61051530-153
10VU MIF60061328-150

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
9 Varžybų:5
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
6 Varžybų:4
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
6 Varžybų:5
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
6 Varžybų:6
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
6 Varžybų:6
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Edgaras Barysas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Vaidotas Jarašius Komanda:VU MIF
0 1
Ernest Bublevič Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
0 1
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
0 1
Gegužė   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: