2024-07-08

B divizionas. Į vasaros pertrauką – be staigmenų

Pirmą liepos ketvirtadienį šešios B diviziono komandos sudėliojo paskutinius pirmojo rato akcentus. Ir sudėliojo akcentus taip teisingai, kad visi nominalūs dvikovų favoritai laimėjo, o tie kurie nebuvo įvardinti favoritais – labai stipriai priešinosi.

REZULTATAI.

MINUTĖ. Paskutinėse pirmojo rato rungtynėse susitiko MFL naujokai Joga Bonito ir FK Vilnoja. Abiem tai buvo pirmas tarpusavio pasimatymas, abiem norėjosi į vasaros pertrauką išeiti su pergale ir pakilia nuotaika. Prieš rungtynes favoritų marškinėliai buvo skirti keliais turnyrinės lentelės laipteliais aukščiau rezidavusiai Joga Bonito ekipai, bet antro kėlinio viduryje atrodė, kad Vilnoja yra pasirengusi nukirsti favoritus ir devintuoju bandymu pasiimti pirmuosius taškus B divizione. 

Rungtynės prasidėjo smagiomis abiejų komandų atakomis ir įvarčiais. 3 min. Joga Bonito į priekį išvedė Gabrielius Serbentavičius, bet po dviejų minučių Valdemar Dunovskij rezultatą išlygino. Vienok dar po dviejų minučių Edgaras Stefanivič surengė individualą reidą iš gynybos į puolimą, ir nors pats neįmušė, bet Emil Borovik pataisė padėtį pasiųsdamas antrą kamuolį į Vilnojos vartus.

Jei tuo metu kažkam atrodė, kad Joga Bonito tuoj tuoj ims ir nurūks į priekį, tas kažkas apsiriko. Vilnojos futbolininkai į varžovų išpuolius atsakinėjo savais, žaidė drąsiai, atakavo pavojingai ir kūrėsi progą po progos. Lygiai taip pat kaip ir Joga Bonito. Kad tos progos nevirsdavo įvarčiais – tai jau abiejų komandų vartininkų, ir, tam tikra prasme – atakuojančių žaidėjų problema. 

Visgi 17 min. viena iš Vilnojos atakų baigėsi Igorio Zakroiščikovo įvarčiu, tad įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo lygus 2:2. Ir lygus jis išbuvo iki 35 min., kuomet iš tolimos distancijos pykštelėjęs Vilnojos puolėjas Darius Švilpa nemaloniai nustebino vartus pametusį Joga Bonito vartininką. Sudervės apylinkių futbolo atstovai sujudo ir sukunkuliavo, pasigirdo raginimai šiuoliuot pirmyn ir įtvirtint pergalingą rezultatą. Ir reikia pasakyti, kad Vilnoja tikrai turėjo progų, ir tikrai galėjo įtviritinti. Tačiau Joga Bonito vartininkas Edgar Jankelait kelis kartus gelbėjo komandą nuo neišvengiamų įvarčių, o 42 min. nusprendė vienašališkai paimti minutės pertraukėlę – ir kaip vėliau paaiškėjo, būtent to JB futbolininkams ir reikėjo.

Grįžę į aikštę Joga Bonito žaidėjai surengė dvi rezultatyvias atakas ir iš pradžių  Edgaras Stefanovič rezultatą palygino, o 43 min. Gabrielius Serbentavičius – išvedė JB į priekį. Nors Vilnojiečiai dar bandė kilti į paskutinę kovą, bet 48 min. Vilmantas Bingelis tiksliu smūgiu ištaškė jų viltis ir įtvirtino Joga Bonito pergalę 5:3.

„Šiandien buvo mintis, kad gimtadienio proga galim padaryti dovaną ir varžovams. Bet komandos draugai nesutiko, netiko jiems ir lygiosios. Rungtynių lūžis tapo, kai mūsų vartininkas paėmė minutės pertraukėlę, nors kai kurie komandos nariai to ir nenorėjo. Tuo metu mes atsilikom 2:3, bet į aikštę grįžom susikaupę, nusiteikę kovai, įmušėm vieną po kito du įvarčius – ir laimėjom. Tikiu, kad antrame rate mūsų žaidimas tik gerės, ir nors mes šiuo metu tik 8-i, bet tikrai galime pasirinkti taškų ir kilti aukštyn“, – kalbėjo Joga Bonito vadovas Edgaras Stefanovič.

DERBIS. Jei Joga Bonito ir Vilnoja ketvirtadienį uždarinėjo pirmą ratą, tai Eksperimentas ir WorldOne United atidarinėjo antrą. Ir nepaisant fakto, jog Eksperimentas per pirmas 8 rungtynes surinko 13 taškų, o WOU – tik 3 (ir, beje, per 9), rungtynės vis tiek gavosi labai lygios, kovingos ir atkaklios. Bet ar gali gautis kitaip, kai susitinka du MFL senbuviai, puikiai vienas kitą pažįstantys ir turintys ilgą tarpusavio dvikovų istoriją?

Gal ir gali, bet ne šį kartą. WOU nerodė jokių susitaikymo su autsaiderių etikete ženklų, energingai kibo į favoritų kailį ir jau pirmomis rungtynių minutėmis turėjo kelias puikias progas. Tiesa, savo progomis jie nepasinaudojo. Ir tuo, iš esmės, galima apibrėžti visas rungtynes.

Eksperimentas taip pat nesėdėjo rankų sudėjęs, aktyviai reagavo į įvykius aikštėje, ir nors kokybės jų žaidime stigo, bet įvarčių jie pelnė daugiau. 
16 min. užsitęsusią Eksperimento ataką tiksliu smūgiu pagaliau užbaigė Daniel Stankevič ir po 25 minučių Derbyje 1:0 pirmavo eksperimentininkai. Antroje dalyje žaidimo pobūdis nesikeitė, abi komandos stengėsi aktyviai judėti atakoje, o kai 33 min. Deivydas Dzius įkalė antrą Eksperimento įvartį, atrodė, kad ties tuo judesys ir užsibaigs. Visgi WOU su tuo nesutiko. Jau po minutės Anton Prokopovič pagaliau parodė kamuoliui kelią į Eksperimento vartus, o 39 min. jis dar vienu tiksliu smūgiu rezultatą palygino.

Emocijos suliepsnojo su nauja jėga, abi komandos nesutiko tenkintis lygiosiomis ir demonstravo norą siekti pergalės. Norą demonstravo abi, o pasiekė – Eksperimentas. 44 min. jau minėtas D. Dzius pirmas prišoko prie WOU vartininko atmušto kamuolio ir iš kelių metrų galingai sukalė jį į vartus. Minimalią persvarą eksperimentininkai išsaugojo iki pat finalinio švilpuko. O su ja išsaugojo ir pergalę.

„Tikrai ne pačios geriausios mūsų rungtynės, daug kovos, daug noro, daug pastangų, bet mažai kokybės. Varžovai mums niekuo nenusileido, gal tam tikrais momentais net aštriau ir pavojingiau atakavo, bet žaidimas pasimiršta, o lieka tik rezultatas. Laimėjome, pelnėme dar 3 taškus, o tai ir yra svarbiausia“, – po susitikimo konstatavo Eksperimento vadovas Stasys Kvietkauskas.

„Tikėjomės sunkesnių rungtynių, bet šį kartą Eksperimentas nebuvo pranašesnė ar geresnė komanda. Mes ilgiau kontroliavoma kamuolį, surengėme daugiau atakų, bet varžovai efektyviau išnaudojo savo progas. Apmaudžiausia, kad ir vėl pralaimime lygiose rungtynėse, neapsiginame nuo varžovų kontratakų. Tai yra viso mūsų sezono atspindys. Stengiamės, kovojame, varžovams niekuo nenusileidžiame, bet taškų vis tiek neturime“, – pastebėjo WOU vadovas Victor Cachay Grande.

LYDERIAI. Paskutinėse pirmojo B diviziono rato rungtynėse susitiko B diviziono senbuviai MSC ir naujokai Inter Vilnius. Senbuviai (o tuo pačiu – ir diviziono lyderiai) rungtynes pradėjo it iš natų: 2 min. atsižymėjo diviziono snaiperių rikiuotės lyderis Augustas Valukonis, po keturių minučių už gerą darbą gynyboje save įvarčiu apdovanojo Airidas Sidaravičius, o 9 min. komandinę ataką tiksliu smūgiu užbaigė Aringas Streckis.

Po tokio eiklaus starto atrodė, kad MSC puolimo banga šluos ir nušluos Inter Vilnius gynybą, buvo galima net ir pagalvoti, kad IV rizikuoja „pagerinti“ su Contra-Prima Line padarytą „antirekordą“ (1:12). Bet gavosi ne visai taip. MSC laimėjo, bet nenušlavė ir jokių antirekordų nepagerino.

Po šalto dušo prakutę Inter Vilnius futbolininkai pirmą kėlinį užbaigė Alvaro Moreno Morillo ir Raul Martinez Gomez įvarčiais, tad įpusėjus mačui senbuviai prieš naujokus pirmavo tik 3:2. Tiesa, antrą kėlinį antruoju savo įvarčiu pradėjo A. Sidaravičius, bet 38 min. R. M. Gomez pasinaudojo varžovų gynėjo dovanėle ir savo antruoju įvarčiu vėlei pakurstė intrigos liepsnelę.

Vienok iki galo įsiliepsnoti intrigai nebuvo lemta. Nors per paskutinę rungtynių atkarpą abi komandos gan nemažai atakavo, smūgiavo ir kūrė, bet rezultatyvią ataką išspaudė tik vieną, o ir tą – paskutinę rungtynių minutę. Simboliškai gavosi, kad 50 min. paskutinį tašką paskutinėse pirmojo rato rungtynėse padėjo dublį įforminęs A. Valukonis.
 
„Taškai yra taškai. Žaidimas buvo prastas, nekokybiškas, daug klaidų ir daug visko, bet laimėjom – ir tai svarbiausia. Tikėjom savimi, pirmavom 3:0, po to prasidėjo keitimai, porą prasileidom, bet jautėm, kad esam stipresni. Manau, kad tokių rungtynių niekas neprisimins, bet to ir nereikia, nes mes savo taškus pasiėmėme, dabar einame į pertrauką, pailsėsim ir tikiu, kad grįšim stipresni“, – pareiškė MSC vadovas Adomas Kripas.


LENTELĖ. Pergale pirmą ratą užbaigusi MSC komanda į pertrauką išėjo spindėdama turnyrinės lentelės viršūnėje. Ir jei MFL senbuvių vadovų mintys apie papildymą ir pasistiprinimą virs realybe, pirma vieta Mėgėjų sporto centro žaidikams gali tapti ne tik viliojančia vizija, bet ir visiškai konkrečiai pasiekiamu tikslu.

Rungtynes atsargoje turinti Tornado ekipa nuo lyderių atsilieka 3 taškais ir jei per vasarą neišsibarstys, o rudeniui sulauks iš paplūdimio grįžusio Manto Makutunovičiaus, tikrai gali sukovoti ir dėl pirmos vietos.

Tuo metu dėl apdovanojimų (kad ir bronzinių) sukovoti gali net ne keturios, o visos šešios ekipos. Contra-PL ir Eksperimentas pagal prarastus taškus minimaliai atsilieka nuo Riešės ir Maraksio, bet ambicijų kabintis į medalį nelaidoje ir Joga Bonito, tikėtina, kad tokių vilčių dar turi ir Inter Vilnius.

Vilčių ant medalių nebeturi tik Vilnoja ir WorldOne United. Bet juk ne viskas futbole matuojama medaliais, ane?STATISTIKA. Trejos rungtynės ir 21 įvartis, arba lygiai 7 vidutiniškai. 

Rezultatyviausiai pasirodė po 5 įvarčius pelniusios MSC ir Joga Bonito su 3-is turą baigė Eksperimentas, Inter Vilnius ir Vilnoja. Su 2 – WorldOne United.

Gynyboje prasčiausiai sekėsi po 5 prasileidusioms Inter Vilnius ir Vilnoja ekipoms. Po 3 išsitraukė WOU, MSC ir JB, 2 sau leido prasileist Eksperimentas.

SNAIPERIAI. Turo rezultatyviausių laurus pasidalino po 2 įvarčius pelnę Gabrielius Serbentavičius (Joga Bonito), Anton Prokopovič (WOU), Deivydas Dzius (Eksperimentas), Raul Martinez Gomez (Inter Vilnius), bei Augustas Valukonis ir Airidas Sidaravičius (abu MSC).

Po pirmos sezono dalies diviziono snaiperių viršūnėje savo pozicijas sutvirtino jau 19 įvarčių turintis A. Valukonis, po 13 goliukų sukalė A. Sidaravičius, D. Dzius ir Ernest Usifo (Contra-Prima Line).

DRAUSMĖ. Absoliučiai drausmingas turas, anei jokios kortelės.

PROGNOZĖS. Favoritai pateisino Apžvalgininko prognozes, Eksperimentas pateisino absoliučiai. Paskutinis Deivydo Dzius pataikymas nustatė Anonse numatytą rezultatą (Eksperimento pergalė 3:2) ir pelnė Apžvalgininkui visus 3 taškus. Tuo metu Joga Bonito ir MSC laimėjo ne pagal anonsuotą rezultatą, bet vis tiek laimėjo.

Tad turo santykis: Apžvalgininkas 5 – Komandos 0, o bendras sezono rezultatas – 34-14.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Liepa   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: